Член команди президента Володимира Зеленського та член української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук зробив гучну заяву — він розповів, що дійсно спілкувався з членами угруповань “ДНР” і “ЛНР” на засіданні ТКГ 19 серпня, яке відбулося у форматі відеоконференції.

Політик звернув увагу на те, що офіційний Київ дуже часто робить вигляд, що окупаційної влади не існує, однак, на його думку, це хибна позиція.

“Там були представник від Луганська і представник від Донецька. Власне кажучи, вони там завжди присутні. Це ми робимо вигляд, що їх там немає”, — наголосив Леонід Кравчук.

Журналісти уточнили у політика, чи йдеться про представників “ЛДНР”, глава української делегації в ТКГ відповів: “Безумовно”.

Окрім того, Кравчук нагадав, що підписи тодішніх глав “ЛДНР” Олександра Захарченко та Ігоря Плотницького стоять в документі 2015 року — “Комплексі заходів щодо виконання Мінських угод”.

“Говорити про те, що ми з ними не спілкуємося… Ну а як би вони підписали, а з ними не спілкувалися? Не треба гратися в політику, потрібно реально на неї дивитися. Вони там були і були на нашій зустрічі ТКГ недавно. Я з ними спілкувався”, — зазначив Леонід Кравчук.

Варто звернути увагу на те, що у Тристоронню контактну групу формально входять представники України, Росії та ОБСЄ. Однак в засіданнях беруть участь і члени “ЛДНР” в якості представників окремих районів Донецької та Луганської областей. Заступник голови української делегації, віце-прем’єр Олексій Резніков розповідав, що “ЛДНР” туди запрошує ОБСЄ, яка є модератором переговорів. У самій ОБСЄ називають цих людей тими, кому «належить фактичний контроль» над непідконтрольними Києву територіями.