Президент Володимир Зеленський заявив про необхідність більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, в разі загибелі людей в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Про це він наголосив під час зустрічі з Кабінетом міністрів, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами президента, в цілому за перше півріччя 2020 року на дорогах України загинуло майже 1,5 тис. осіб.

“У ДТП в Україні гине більше людей, згідно зі статистикою, ніж на війні. Така кількість може навіть зрівнятися з будь-якою епідемією”, – додав Зеленський.

Президент зазначив, що діючі закони, рішення і стратегії нічого не вирішили і радикально не змінили ситуацію на дорогах.

“Бездіяльність і безвідповідальність – ці два слова характеризують відношення влади на всіх рівнях до цієї проблеми … Вчорашня жахлива ДТП – це прямий наслідок того, що люди не усвідомлюють відповідальності, коли напідпитку сідають за кермо”, – підкреслив глава держави.

За його словами, безпека дорожнього руху повинна стати пріоритетом номер один для президента, уряду, керівників ОДА, мерів і голів ОТО.

На думку Зеленського, оскільки діючі штрафи не мають відповідного стримуючого ефекту для водіїв, які сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх в 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спровокував ДТП, яке призвело до людських жертв, повинна бути введена більш сувора кримінальна відповідальність.

“Якщо водіння у п’яному стані спричинило загибель – термін покарання повинен бути збільшений. Можливо, до довічного ув’язнення. Я – за максимальну криміналізацію цих злочинів. Жорстко і надовго. І з максимальним розголосом … І щоб жоден суд не думав когось” відмазати “, – заявив Зеленський.

Глава держави зазначив, що чекає всіх посадових осіб, які відповідають за це питання, зі звітами і конкретними результатами. Президент також доручив прем’єр-міністру протягом тижня підготувати реальні пропозиції і сформувати план заходів щодо підвищення безпеки дорожнього руху.