У Киргизстані дружина екс-президента країни Алмазбека Атамбаєва Раїса стала фігуранткою кримінальної справи.

Про це повідомляє киргизьке інформаційне агентство “24kg”.

Так, екс-завідувач відділом судової реформи та законності апарату президента Манас Арабаев дав свідчення, звинувачуючи її в тиску на суддів. За його словами, Раїса Атамбаєва втручалася в судовий процес у справі будівельної компанії БЛС, що належить міжнародній гірничорудної організації “Сінхуа”.

“У 2016 році під час розгляду справи компанії БЛС Раїса Атамбаєва неодноразово просила про зустріч. У ній брали участь і інші особи, а також її син Раїс. Вони просили сприяти вирішенню справи, яка розглядалася в міському суді. Вона не раз писала повідомлення, це можна перевірити , отримавши табуляцію розмов з її телефонного номера. Кожна зустріч супроводжувалася безліччю повідомлень, де в наполегливій формі вона просила про зустріч “, – стверджував Арабаев в ході надання свідчень.

Сама Раїса Атамбаєва заявила, що ніколи не втручалася в політику і не чинила тиску на суддів.

“Я дійсно знаю Манаса Арабаева, оскільки він був в команді Алмазбека Атамбаєва. Я знала, що політика – брудна справа, і намагалася не втручатися. Я навіть не знаю, де який суд знаходиться. Будучи першою леді, я працювала, щоб нікуди не втручатися . Сьогодні я дізналася, що кримінальну справу порушено і на мене “, – зазначила Атамбаєва.

У генеральній прокуратурі країни підтвердили інформацію про відкриття справи.

Тим часом колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, звинуваченого в ряді злочинів, залишили під вартою в СІЗО до 26 серпня.

Варто відзначити, що 7 серпня спецназ ГКНБ зробив спробу взяти штурмом резиденцію Атамбаєва в селі Кой-Таш. Вона провалилася двічі. В ході розпочатих заворушень постраждало більше 40 осіб, а заступник командира “Альфи” загинув від вогнепального поранення.

8 серпня спецоперацію із затримання Атамбаєва зробили спецпідрозділу МВС. Всі дороги в Кой-Таш були перекриті, зв’язок глушині, був відключений доступ до Мережі. До епіцентру були стягнуті сотні співробітників міліції і спецтехніка. Після двогодинного протистояння Алмазбек Атамбаєв прийняв рішення здатися.

У Киргизстані увечері 7 серпня співробітники спецназу почали штурмувати резиденцію колишнього президента Алмазбека Атамбаєва в селищі Кой-Таш. Екс-главу держави хотіли затримати, але присутні у його будинку прихильники не дозволили це зробити. 8 серпня сталася друга спроба штурму резиденції. # Букви зібрали все, що відомо про події в Киргизстані.
9 серпня стало відомо, що Алмазбеку Атамбаєву пред’явлено офіційне звинувачення в корупції. Він був заарештований на час слідства.
Згодом Алмазбека Атамбаєва звинуватили у вбивстві і захопленні заручників.