У рф збентежені тим, що Фінляндія офіційно підтвердила намір вступити до НАТО.

“На порядок денний щосили намагаються запровадити тезу про те, що Росія лякає світ ядерним конфліктом. В умовах розв’язаної західними країнами proxy war з Росією хочу гранично ясно ще раз артикулювати й так очевидні всім розумним людям речі: накачування країнами НАТО України зброєю, підготовка її військ до використання західної техніки, відправлення найманців та проведення навчань країн Альянсу біля наших кордонів підвищують ймовірність прямого та відкритого конфлікту НАТО з Росією. Такий конфлікт завжди має ризик переходу в повноцінну ядерну війну”, – заявив заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Медведєв у Telegram одразу після того, як Фінляндія офіційно підтвердила намір вступити до НАТО .

Він радить світовим лідерам “думати про наслідки і не захлинутися слиною у русофобії”.

На початку цієї війни Путін нагадав світові, що Росія є ядерною державою і що він переводить свій стратегічний ядерний засіб стримування на вищий рівень готовності.

США не наслідували цей приклад, оскільки не виявили переміщення російських ядерних боєголовок із їхніх бункерів безпечного зберігання. Але Путін зробив свою заяву. Він фактично сказав: “Росія має величезний ядерний арсенал, тож не думайте, що ви можете нас цькувати”.

Російська військова доктрина дозволяє завчасно використовувати тактичні ядерні боєголовки малої потужності на полі бою, знаючи, що Захід відчуває огиду до ядерної зброї, яку не використовували вже протягом 77 років.

Стратегічні планувальники НАТО занепокоєні тим, що як тільки ядерне табу буде порушено, навіть якщо буде уражено лише локалізовану ціль на українському полі бою, ризик ескалації до катастрофічного ядерного обміну між Росією та Заходом неминуче зросте.

І все ж, з кожним звірством, скоєним російськими солдатами, рішучість НАТО зміцнюється, а перестороги тануть.

Чеська Республіка вже відправила танки, хоч і застарілі Т-72, але це перша країна НАТО, яка це зробила. Словаччина надсилає свої зенітно-ракетні комплекси С300. Обидва такі кроки здавалися неймовірно ризикованими, коли почалася ця війна.

Депутат Тобіас Елвуд, який очолює парламентський комітет із оборони, є одним із тих, хто вважає, що Путін блефує, коли лякає привидом ядерної зброї, і що НАТО має робити більше.