Колишній міністр закордонних справ і міністр оборони Польщі, а нині – депутат Європейського парламенту Радослав Сікорський не виключає варіанта, за якого Україна може знову отримати ядерну зброю.

Про це він розповів в інтерв’ю “Європейській правді”.

Польський політик зазначив, що Захід дізнається про можливий намір Росії застосувати тактичну ядерну зброю.

“Я впевнений, що США вже комунікували Путіну, що у разі, якщо він це зробить (застосує ядерну зброю), у Заходу лишаються варіанти дій, які йому зовсім не сподобаються”, – сказав Сікорський і уточнив, що про ядерний удар у відповідь не йдеться.

“Але – хоч наразі це лише теоретичні роздуми – оскільки Росія вже зруйнувала Будапештський меморандум, і ядерний удар був би ще одним жахливим порушенням Будапештського меморандуму, вчиненим проти країни, яка добровільно віддала свою ядерну зброю, то Сполучені Штати можуть вирішити відновити статус-кво. А отже, знову зробити Україну ядерною державою”, – вважає Сікорський.

До слова, оточення президента Росії Володимира Путіна може саботувати наказ про застосування ядерної зброї.

Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів колишній російський банкір, який живе у Франції, колишній друг Путіна Сергій Пугачов.
“Начебто вона (ядерна зброя. – “ГОРДОН”) є, “ми – ядерна держава”… “Ми” – я маю на увазі Росію. Але мається на увазі, що [це] як “друга армія у світі”. Ось із цієї самої оперети”, – зазначив колишній друг Путіна.

Він вважає, що президент країни-окупанта “теоретично [ядерну зброю застосувати може], а практично – ні”.

“Розумієте, річ у тім, що застосування ядерної зброї, тим паче тактичної ядерної зброї, – це для Путіна те саме, що підірвати атомну станцію у Росії. Навіть не в Україні”, – пояснив Пугачов.

Ще одна обставина, яка може завадити російському лідеру застосувати ядерну зброю, – меркантильність його оточення, вважає колишній банкір.

“По-перше, Путін – не диктатор рівня [лідера нацистської Німеччини Адольфа] Гітлера, який може наказати – і просто все здійсниться. Ми ж розуміємо, що це клани, це гроші. Це не Радянський Союз. Це країна, де основною ідеєю й основною мрією було накопичити гроші, украсти гроші, заробити гроші – і поїхати кудись на Захід, пожити”, – вважає він.

Ці настрої в путінському оточенні, на думку ексбанкіра, нікуди не поділися в тому сенсі, що “ви ж не можете різко повернути, незважаючи на те, що відбувається ця історія у світі: там, візи, санкції тощо”.

“Просто якщо ви налаштувалися на це… Ви уявіть: команда Путіна… А я знаю просто персонально кожного особисто. Вони прийшли з розрахунком максимум на чотири роки. Саме із цією метою: заробити грошей – і кудись звалити”, – зазначив Пугачов. 
А ось на думку колишнього командувача армії США у Європі, генерала Бена Ходжеса, використання Путіним ядерної збої є малоймовірним.

Відповідну заяву він зробив на своїй сторінці у Twitter.

“Існує ризик того, що Кремль застосує ядерну бомбу в цій ситуації, але я думаю, що це малоймовірно. Немає ніякої реальної переваги на полі бою, яку можна було б отримати”, — написав Ходжес.

Він зазначив, що на дії Кремля була б неминуча реакція Заходу, тому “я не думаю, що Путін або його найближчі радники схильні до самогубства”.

В іншому дописі він написав, що “Китай, Північна Корея та Іран спостерігають за цим” та додав, що відповідь могла б бути “не тільки ядерною”.