Північноатлантичний альянс не має наміру розміщувати в Європі нові ядерні ракети наземного базування.

Як передає Reuters, про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

"Нам не потрібно наслідувати те, що робить Росія", – зазначив він.

У той же час, за його словами, альянс повинен бути впевнений, що його засоби стримування "заслуговують довіри і є ефективними".

"Ми повинні гарантувати, що будемо мати надійні і ефективні засоби стримування", – заявив генсек НАТО.

Він зазначив, що бачить зростання нестабільності, проте не негайну загрозу членам альянсу.

Столтенберг додав, що НАТО продовжить працювати з Росією з цього питання.

Також, РФ звинуватили у порушенні Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності. Відповідну заяву оприлюднили на сайті НАТО.

Повідомляється, що порушення Росією договору призвело до призупинення участі США в угоді.

 У НАТО наголосили, що за шість років контрактів з Росією з боку США та союзників, РФ порушила ДРМСД та розмістила на своїй території ракетну систему 9М729, яка несе загрозу безпеці Альянсу.

Росію закликали терміново повернутися до дотримання Договору. 

Варто зазначити, що Дональд Трамп заявив, що союзники по НАТО підтримують рішення Вашингтона вийти з Договору про скорочення кількості ракет середньої й малої дальності (РСМД) з 2 лютого.

Про це йдеться в офіційній заяві глави Білого дому, поширеній у п'ятницю.

"Наші союзники по НАТО повністю підтримують нас, тому що розуміють загрозу, яку становлять порушення з боку Росії, а також ризики для контролю над озброєннями, якщо ігнорувати порушення договору", – підкреслив американський лідер.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У цьому зв'язку він наголосив, що Росія "занадто довго" та "безкарно" нехтувала зобов'язаннями за РСМД, розробляючи заборонену ракетну систему, що загрожує союзникам Сполучених Штатів.

Водночас, Трамп заявив, що Вашингтон залишається прихильним до процесу ефективного, прозорого й підзвітного контролю над озброєннями, коли всі сторони "точно виконують свої зобов'язання". Він висловив готовність до проведення переговорів з Росією щодо контролю над озброєннями, "які відповідають цим критеріям".