taryfy na svitlo

Нові тарифи на воду, на газ і, звичайно ж, на електрику роблять гаманці українців все худішими. Як саме буде проходить "гаманцева дієта"?

Українцям з квітня підвищать середній тариф на електроенергію на 50%. В цілому до 2017 року НКРЕ планує підняти ціни в 3,5 рази.

За два роки тарифи на електроенергію для населення зростуть в 3,5 рази, перший етап – з 1 квітня. Якщо зараз тарифи становлять у середньому 35,58 коп. / КВт-год, то в 2017 році – 122,83 коп. Вчора це затвердила Нацкомісія з держрегулювання енергетики. Нагадаємо, що підвищення тарифів було однією з вимог МВФ. Споживачів розбили на три групи за обсягами споживання. При цьому максимальні обсяги споживання з найнижчим тарифом знизили. Якщо раніше мінімум платили ті, хто витрачав більше 150 кВт-год, то тепер – 100 кВт-год.

Урізання торкнулося і другої групи, до якої належить більшість населення: було до 800 кВт-год, стало до 600 кВт-год, причому в цю ж групу включені і власники електроплит. У третю групу (понад 600 кВт-год) входять всі інші.


Підвищення тарифів пройде у п'ять етапів, найближчий – з 1 квітня. Для першої групи тариф зросте на 19%, для другої – на 50% і третьої – на 5% (він і так вже становить 1,4 грн через кВт-год).

«Українці витрачають на електроенергію в середньому 1,4% сімейного бюджету, що в рази нижче європейських показників. До того ж ми створюємо можливість для економії: тариф в нічний час буде нижче на 50% », – пояснив член НКРЕ Андрій Герус.

Щоб платити за «нічними» тарифами, правда, доведеться встановити двозонний лічильник. Його вартість – від 500 грн (установка – 300 грн) і, за розрахунками Геруса, прилад окупиться за два роки при споживанні 230 кВт-год на місяць.

Що характерно, в нових тарифах не буде пільг для власників електроплит, тому їм доведеться важче за всіх. Стандартна плитка споживає 50-60 кВт, за новими тарифами це 61-85 грн / міс. Правда, за словами представника НКРЕ, через півроку електроплита може обходитися дешевше газової (на газ ціни зростуть в 3,8 рази в цьому році).

У Мінсоцполітики кажуть, що кількість людей, які зможуть розраховувати на субсидії після підвищення, збільшиться до 4,5-5 млн. Максимальний поріг доходу залишиться колишнім, зміняться вимоги до претендента.

«Якщо сім'я володіє двома квартирами або декількома автомобілями, то вони теж можуть розраховувати на субсидії, хіба що дохід від здачі другої квартири в оренду доведеться внести в декларацію», – пояснив директор департаменту соцдопомоги Віталій Музиченко.

Втім, зростання тарифів викликав різку реакцію профспілок. За словами Ольги Александрової, керівника управління соцзахисту ФПУ, в нинішній економічній ситуації може настати криза неплатежів.

Як повідомлялося, востаннє комісія переглядала тарифи на електроенергію для населення з 1 червня 2014 року, підвищивши їх на 10-40% залежно від обсягів її споживання. Максимальне зростання тарифів на електроенергію для населення на 40% був встановлений тільки для тих, хто споживає понад 800 кВт-год на місяць.

НКРЕКУ здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.


За матеріалами: domik.ua

Джерело: Корупція.інфо