У Львові постійно вимикають світло і це приносить незручності мешканцям. Енергетики пояснюють, що змушені вимикати подачу електрики, через «дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії». Як львів’янам економити електроенергію?

Не вмикайте центральне освітлення без зайвої потреби. Торшер або настільна лампа потребує менше енергії для роботи і роблять квартиру більш затишною.

Використовуйте енергозберігаючі лампи для освітлення. Це економить близько 75% електроенергії. Служать такі лампи у 5-8 разів довше за звичайні лампи розжарювання.

Виходиш? Вимикай за собою світло. При розумній економії можна зберегти 20-25% електроенергії.

Вимикайте прилади з розетки. Це дозволить зменшити рахунок за електроенергію на 8%.

Замініть стару техніку. Новий холодильник класу «А» споживає значно менше енергії, аніж старий.

Не ставте плиту поряд х холодильником і періодично його розморожуйте. Що товстіший шар льоду утворюється, то більше електроенергії витрачається.

Завантажуйте пральну машинку повністю. Таким чином витрати електроенергії будуть меншими на 15%. А неправильний режим прання взагалі забере на 30% більше енергії.

  

Нагадаємо, енергетики пояснюють, що в Об’єднаній енергетичній системі України продовжується дефіцит балансу виробітку та споживання електричної потужності. Як кажуть в «Львівобленерго», відмикають електрику зокрема в час пік, коли більшість людей вмикають вдома багато приладів. Також львів’ян просять обмежити користування ліфтами та вмикати енергоємні приклади, такі, як пральна машинка, в нічний час, коли навантаження на мережу є значно меншим. Також енергетики просять львівські підприємства за можливості пере форматувати роботу на нічний графік.

Водночас в ДП «НЕК «Укренерго» пояснюють причини відключення світла тим, що існує дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії утворився внаслідок аварійних ремонтів 27 енергогенеруючих одиниць на електростанціях (які не входять до складу НЕК «Укренерго»), низькі запаси вугілля на складах теплоелектростанцій, а також через недостатність гідроресурсів на ГЕС.

 

новини про Львів

 

Джерело: Твоє місто