Голова ОДА Геннадій Москаль обурений діями закарпатських правоохоронних структур, які вигадують склад злочину там, де його насправді немає, зате не бачать реальної злочинності з контра­бандою і гральним бізнесом, які процвітають у області.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

«У вересні 2017-го в гірських районах краю пронісся буревій, який завдав величезних збитків лісовій галузі, а також пошкодив десятки об’єктів соціальної сфери, – нагадує Г. Москаль. – Для ліквідації наслідків негоди ми звернулися в Кабмін із проханням виділити кошти з Резервного фонду. Але, знаючи, скільки часу займають бюрократичні процедури, попросили підприємців у борг перекрити дитсадки, школи, амбулаторії і т. д., щоб будівлі без дахів і вікон у період дощів не постраждали ще більше. У Кобилецько-Полянській загальноосвітній школі (Рахівський район) поміняли покрівлю і старі розбиті вікна. Кошти на це з Резервного фонду надійшли 27 грудня, а освоїти їх необхідно було до 31 грудня, тобто за 4 дні. Інакше їх повернули б до державного бюджету. До 31-го всі роботи в школі були виконані, єдине що не встигли, – встановити 20 вікон, тому їх поставили в період різдвяних канікул. І ось наші «доблесні» правоохоронці з управління захисту економіки, сфотографувавши 1 січня пусті віконні рами, відкрили кримінальне провадження й зараз разом із прокуратурою намагаються звинуватити відділ освіти Рахівської РДА в зловживанні службовим становищем.

Освоєння коштів Резервного фонду (в тому числі щодо Кобилецько-Полянської школи) перевіряв Мінрегіонбуд і не виявив жодних порушень. Експертиза показала, що робіт по ЗОШ виконано навіть більше, ніж виділено коштів, тобто про збитки не може бути й мови. Однак для прокуратури й УЗЕ це порожній звук, вони хочуть показати всім, як принципово борються з «корупцією»! Ці правоохоронці вперто «не бачать» гральних салонів (хоча ми надали їм майже двісті конкретних адрес), бо дахують їх і стрижуть гроші, не бачать контрабанди, бо безсовісно годуються з неї, наплювавши на багатомільярдні збитки державі, зате вчепилися в нещасну школу у високогірному селі, яка постраждала від буревію, де обсяг робіт навіть перевиконаний. Я, як колишній міліціонер, котрий віддав правоохоронній системі більше тридцяти років, у шоці від цих дурнів і злодіїв у погонах…»

Голова ОДА звернувся до Генерального прокурора України з проханням дати оцінку діям правоохоронних структур на Закарпатті, а у випадку необхідності витребувати кримінальне провадження по Кобилецько-Полянській школі й передати його в іншу область, де працюють адекватні силовики, повідомили з прес-служби Закарпатської ОДА.