Колись місто було зеленішим, і замість нинішніх ринків шуміли затишні сквери.

zelen1_729x547

"Колись і трава була зеленіша" – так жартівливо висловлюються, коли заходить розмова про минуле, і як в ньому жилося краще. Як пише Depo.Львів, судячи зі старих фотографій, раніше місто дійсно було зеленішим. У Львові поменшало парків, сквериків та клумб.

Ще кілька десятиліть тому зовсім інший вигляд мала площа Яна Осмомисла. Вона тоді називалась площа 300-річчя Возз’єднання, на честь входження 1654 року Лівобережної України до складу Московської держави.

Ще у 60-х років XX століття тут, як і зараз, працював ринок. Згодом на його місці була облаштована автостоянка. Уже у 1980-х роках з’явився намір побудувати тут готель "Золотий лев", проте його так і не побудували, а натомість на тому місці розбили сквер.

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 1

Проте вже в 1990-х роках сквер знесли, замінивши зелену зону на ринок "Добробут".

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 2

Схожа доля спіткала площу Вічеву. Замість скверу тут були декоративні клумби. Натомість на суміжній вулиці Лесі Українки дерев не було.

Досить дивним є той факт, що усі три назви – площа Вічева, вул. Лесі Українки та театр Марії Заньковецької були такими ж і в радянську епоху.

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 3Ще за радянських часів на місці клумб було облаштовано автостоянку. З початком незалежності тут зробили невеличкий ринок "Вернісаж".

Зовсім протилежний до сучасного мала вигляд площа перед храмом Святого Андрія Первозванного на площі Соборній. В комуністичні часи вона носила назву площа Возз’єднання. Площа була повністю покрита зеленим насадженням.

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 4

Але у 1993 році храм було знову посвячено, а відновлені богослужіння збирали доволі значну кількість людей. Виникла практична потреба використовувати площу перед церквою, тому на зміну зеленому покриву прийшов кам’яний.

Усіяна травою площа Соборна була і з протилежного боку – по сусідству з вулицею Івана Франка, де зараз місце розвороту трамваїв.

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 5

Так виглядав в радянський час сквер на площі Кропивницького зі сторони вулиці Шептицьких (Кірова).

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 6

Змінили свій вигляд і площі перед фасадами головних корпусів двох університетів – Львівської політехніки та Національного універсітети ім. І. Франка.

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 7

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 8

І навіть проспект Свободи (колишній проспект Леніна) має зовсім не той колір, як колись.

Колись у Львові трава була зеленішою - фото 9