Триває третя хвиля мобілізації та комплектування підрозділів медичного забезпечення. Протягом нової хвилі часткової мобілізації працівникам військоматів вдалося відібрати лише половину фахівців. Уникати військових комісаріатів почали медики, які є військовозобов’язаними. Неявку працівники медичної сфери обґрунтовують різноманітними «захворюваннями».

Саме в період третьої хвилі мобілізації в багатьох лікарів з’явилися «проблеми зі здоров’ям». Діагнози медикам документально підтверджують їхні ж колеги. Виникає питання, скільки коштують довідки для військовозобов’язаних працівників медичної сфери від їх співробітників?

Під стінами військоматів зараз можна бачити тих, хто без страху готовий іти та захищати Батьківщину, але є й ті, які радо намагаються «відкосити» від армії. І це не є проблемою. Інтернет майоріє оголошеннями про допомогу у цій нелегкій справі. Пошуки добровольців, які радо зголосяться «відмазати» призовника від армії зайняли не більше п’яти хвилин.

Корупційними справами займається безліч організацій. Ціна на послуги різних компаній коливається від 1300 до 1500 доларів. Для того, аби отримати допомогу, молодик, якого запрошують прийти у військовий комісаріат повинен надати юристові компанії, з якою заключає договір оригінал військового квитка та повістку. Після оплати 50-ти відсотків від суми юрист розпочинає операцію «відмазування призовника від мобілізації».

Люди розповідають, що у військоматі раніше брали повну суму, списували комісію і більше не зачіпали призовника, який підпадає під хвилю мобілізації. Зараз, під час відкритої війни на території нашої держави, більшість корупційних афер в військових комісаріатах припинилися, адже працівники цих держструктур бояться потрапити «під трибунал».

Але завжди існують ті, хто «нагріє» руки на чужому горі. Безліч українців просто бояться залишити вдома дружину з маленькими дітьми, та без жодної підготовки відправитися на війну. Саме тому, вони шукають будь-який вихід зі становища. Але чи мають право «відкошувати» від мобілізації ті, хто складав присягу Гіппократа?

Львівський обласний військовий комісаріат наголошує, що за ухилення від військової служби передбачена кримінальна відповідальність. Кожна медична довідка, яка подана до військкоматів, буде ретельно перевірятися. Окрім ухильників, покарання нестимуть і ті особи, які їм сприяють.

Усім зрозуміло, що довідки медикам дають «по-блату» та через дружні відносини з колегами. Але лікарі не зможуть уникнути мобілізації, адже вони як і військовослужбовці повинні бути на території АТО, аби рятувати життя тих, хто не витримав бій та «висить» на волосині між життям і смертю.

«Ситуація, що склалася з не доукомплектуванням підрозділів медичного забезпечення дивує. Адже у Львівській області достатньо медичних навчальних закладів, де навчають справжніх професіоналів. Їхнім випускникам слід згадати про клятву Гіппократа, яку вони давали», – розповідають у прес-службі Львівського військомату.

Львівський обласний військовий комісаріат звернувся до Львівської обласної державної адміністрації з проханням сприяти явці лікарського складу, середнього та молодшого медичного персоналу до районних військових комісаріатів.

Нагадаємо, що ухилення від призову за мобілізацією – карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років (ст. 336 КК України).

Команда проекту «Поборемо корупцію разом» буде тримати руку на пульсі цього інциденту та інформуватиме усіх своїх читачів про перебіг справи з вигаданими захворюваннями медиків, які намагаються утриматися від обов’язкового призову під час третьої хвилі мобілізації.