В Україні уряд розробляє правила роботи накопичувальної системи пенсійного страхування, згідно з яким українці молодше 35 років будуть зобов'язані збирати на пенсію вже з 2019 року, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Щоб заробити собі на операцію мив авто на заправці: Зворушлива історія 7-річного хлопчика, який постраждав у пожежі

Перший рік буде стягуватися 2% від зарплати, проте внесок буде рости на 1% у рік, поки не досягне 7%. Кабінет міністрів найближчим часом визначить, хто і як контролюватиме роботу системи, а також сформує правила і вимоги програми.

За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, є три рівні пенсійної системи. Перший – солідарна система, туди йде наш обов'язковий єдиний соцвнесок у 22%. Другий – який введуть у 2019 році, – обов'язкова накопичувальна система. Третій – добровільна накопичувальна система.

Пендзин зазначає, що обов'язковий внесок у 22% до солідарної системи залишиться, а до нього додасться ще й внесок у накопичувальну – 7%. У підсумку українці будуть платити за свою майбутню пенсію 29% від зарплати.

Керуючий директор групи ICU Григорій Овчаренко наголошує, що майбутні накопичувальні рахунки відкриють у пенсійних фондах.

"Згідно із законом про пенсійне держстрахування, протягом перших 2 років після запуску накопичувальної системи буде діяти держфонд. А потім учасник зможе перевести накопичення в недержавний фонд", – заявив Овчаренко.

Водночас міністр соцполітики Андрій Рева вважає, що накопичувальна пенсійна система повинна бути спочатку недержавною, а українці повинні мати можливість самостійно обирати фонд.

"Внесок повинен платити сам працівник зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити", – резюмував Рева.