«Львівські міліціонери, які відправляються в зону АТО мають все необхідне». Такі заголовки щодня облітають усі засоби масової інформації. У багатьох матеріалах журналісти запевняють, що самі правоохоронці розповідають про повне забезпечення екіпіруванням та необхідними підручними засобами.

Команда проекту «Поборемо корупцію разом» вирішила поцікавитися у самих представників правоохоронних органів, чи правда те, що нам показують з «голубих» екранів.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області нещодавно поділилося інформацією про те, що завдяки сприянню та підтримці Львівської облради, ЛОДА, Львівської міськради, волонтерів та небайдужих громадян, правоохоронці Львівщини, які несуть службу на Сході, у зоні антитерористичної операції, забезпечені усіма необхідними засобами захисту, продуктами харчування та засобами гігієни.

Ми не можемо не погодитися з тим, що волонтери та небайдужі люди справді допомагають нашим війковим. Кожного дня громадські ініціативи Львівщини відправляють тонни продуктів, необхідні речі (ліки, засоби особистої гігієни, бронежилети, каски, взуття, прилади нічного бачення тощо) та перераховують кошти на допомогу армії. Але провладні структури лише доповідають про свої вкладення в українських військових. Насправді ж, майже усе забезпечення бійцям дає небайдужий український народ.

Нагадаємо, що 17 червня 2014 року Львівською облрадою прийнято Програму матеріально-технічного забезпечення батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів» на 2014 рік, якою виділено 600 тисяч гривень.

«Вже закуплено формений одяг, головні убори, черевики з високими берцями, футболки, ремені, наколінники і налокітники, розвантажувальні жилети та дощовики. Планується закуповувати тактичні окуляри», – повідомив заступник начальника ГУМВС України у Львівській області Андрій Карпінець.

Звичайно, деякі з цих пунктів були виконані, адже чиновники дали обіцянку громаді міста допомогти бійцям, які відправляються в зону АТО практично «голі» та «босі». Проте, деякі військовики, які знаходяться у «гарячих» точках розповідають, що у них немає майже нічого. Солдат, який зараз обороняє нас від проросійських загарбників поділився з журналістами нашого проекту інформацією, що в окопах вони сидять в гумових тапках, їм надзвичайно бракує нормального взуття і екіпірування. Тобто усі ці розповіді високо посадовців, які доносяться до нас через медіа, як завжди «фальшивка».

Тішить лише той факт, що початку липня Львівська міська рада організувала пункт збору гуманітарної допомоги бійцям батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів». До пунктів прийому громадяни приносять продукти довготривалого терміну зберігання, медикаменти, побутову хімію.

В цьому випадку не можна не подякувати деяким чиновникам, які справді переживають за своїх побратимів, та організовують такі пункти збору речей, адже з кожним днем поранених стає все більше, і речі першої необхідності, такі як медикаменти – це велика допомога військовикам.Але, не все так гарно і безхмарно, як розповідає нам влада. Українці вже звикли до «замилювання очей», адже протягом багатьох років нас обдурюють, грабують і не поважають ті, що керують нашою ненькою. Мабуть, ми вже звикли до цього суцільного обману, тому і віримо у все, що нам говорять. До прикладу, ЗМІ розповідають, що правоохоронці Львівщини, які несуть службу у зоні АТО вдячні органам влади та громадянам за надану допомогу та обіцяють з честю та гідністю виконувати свої обов’язки. А чи справді це так? Чи можуть наші військові бути вдячними тим, хто тільки розповідає про вагомий внесок у розвиток армії?

Безумовно, велику подяку можна висловити пересічним українцям, які будь-що готові останню одежину скинути з себе та віддати захиснику Вітчизни. За що ж тоді дякувати органам влади? Мабуть, за те, що виділені кошти на закупівлю екіпірування «великі» керівники поділили між собою, а решту віддали все ж таки на допомогу армії. Можливо, ми б і вірили у те, що всі кошти, які зібрані для міліціонерів, яких відправляють у зону АТО пішли таки на необхідне забезпечення, якби не одне «але»…

Самі правоохоронці поділилися з нами цікавою інформацією. Виявляється, що кожного бійця, який вже «сидить на валізах», або ж чекає свого призову попереджають, що все необхідне вони повинні купити собі самі. Ось такий колапс! За підрахунками кожен військовий, який їде на Схід повинен витратити на себе чималу суму грошей.

Про каски, бронежилети, прилади нічного бачення, захисні щити та взуття та інші предмети захисту бійцям повідомляють в усній формі. Усе це по можливості вони повинні купити собі самі, якщо ж ні, тоді відправляйся на війну з тим, що маєш під рукою. У письмовій формі повідомляють про одяг, екіпірування, засоби гігієни, аптечки та продукти харчування. За нашими підрахунками, на все це обладнання міліціянт, який їде захищати Батьківщину повинен витратити щонайменше 17 тисяч гривень. Можливо, ми б теж подумали, що це не до кінця правда, та лише «тиск на жалість», якби правоохоронці не надали нам матеріальне підтвердження того факту, що усе це вони повинні забезпечити собі самі. До Вашої уваги показуємо Вам повний список предметів першої необхідності, які повинні бути у кожного бійця (куплені власним коштом):

11

111

1111

11111

Тепер у нас виникає запитання: а куди ж поділися гроші, які виділяє держава на допомогу армії, та хто економить на бійцях, які захищають чиновників, доки ти сплять у своїх теплих ліжках?..