Компанії-постачальники природного газу можуть завищувати фактичні обсяги споживання палива при нарахуванні комунальних квитанцій, передає Корупція.Інфо

Популярне: Павло Розенко повідомив інформацію, що в жовтні не всі пенсіонери зможуть отримати підвищену пенсію

Як стало відомо порталу, через завищення обсягів споживання газу, киянам доводиться платити за паливо, яке вони не споживали. У ПАТ «Київгаз» повідомили, в яких випадках обсяги споживання в комунальних квитанціях завищуються, і як оплачувати газ за фактичними показниками лічильника.

Як нараховується плата за газ при наявності газових лічильників

У компанії розповіли, що споживачі, квартири яких оснащені індивідуальними приладами обліку газу, повинні щомісяця передавати показання лічильника станом на 1 число. Таке правило приписано в «Кодексі газорозподільних систем». Якщо ПАТ «Київгаз» не отримувало інформації про поточні свідченнях, обсяг споживання газу розраховується на рівні планового місячного обсягу споживання на відповідний період. При визначенні обсягу спожитого газу враховується група споживання побутового споживача.

У компанії рекомендують передавати показання індивідуального приладу обліку з 25 по 30 (31) число щомісяця.

Як оплачувати квитанції із завищеними обсягами споживання газу

Якщо споживачі отримали платіжний документ із завищеними обсягами споживання природного палива, його необхідно сплатити. При оплаті слід вказати фактичні показники приладу обліку. В наступному місяці буде проведено перерахунок оплати за газопостачання.