Цілковитою несподіванкою цьогорічних виборів став прохід до Ради "Опозиційного блоку" із результатом у 9.47%. Наша команда вирішила розібратися з тим як екс-регіоналам таки вдалось подолати передвиборчий бар'єр.

Снимок

Як фальсифікувалися вибори у Луганській області ?

Нікому не здається дивним, що за прогнозами соціологів "Опозиційний блок" мав проблеми з проходження п'ятивідсоткового бар'єру. І вони раптом всі заговорили про впевнену перемогу? Звідки таке чудо? З чого б виборці полюбили колишніх корупціонерів з Партії регіонів? 

 

Лекція з "секретом" та інші чудеса 

Інновації підкупу громадян просто вражають своїм хвацьким нахабством. Так представники кандидата Євгена Бакуліна влаштували лекцію, куди запросили виборців. Євген Бакулін – колишній глава "Нафтогазу", фахівець з мільярдним тіньовим схемам. Саме на нього завели кримінальну справу, однак корупціонера випустили під невелику (порівняно з вкраденими у держави мільярдами) заставу. В ході лекції учасники стали багатшими на 200 гривень, а в разі голосування за екс-керівника "Нафтогазу" їм обіцяли збагатитися таким чином, ще раз. Зокрема, про це йдеться у повідомленні у Національному Антикорупційному порталі.

Як відомо, голоси просто нахабно скуповувалися. Нехитра арифметика – вкрадено від двох до чотирьох мільярдів доларів, а витрати на підкуп виборців складуть приблизно півмільйона-вісімсот тисяч гривень !

 

Метод Капоне 

Легендарний гангстер говорив, що добрим словом і пістолетом ми доб'ємося більше, ніж добрим словом.

Наша команда знайшла неодноразові повідомлення у ЗМІ про те, що у руках групи Бойка були бойовики ЛНР, які залякували людей і представників кандидатів проукраїнських сил.

В Луганській області були розвішені оголошення з погрозами на адресу тих громадян, які йшли на вибори. Їх "за підтримку фашистського режиму" обіцяли судити "за законами воєнного часу"!

Членів же виборчих комісій ЛНР засудила до розстрілу. Дійшли до того, що вивішували на стовпах фотографії цих людей з точними адресами їх проживання. Як тільки члени виборчої комісії погоджувалися співпрацювати з опозиціонерами, переслідування з боку ЛНР негайно закінчувалися, а частина грошей одразу йшла на підкуп виборців.

 

Метод Діда Мороза 

Однією з "фішок", можна сказати хітом сезону, було голосування на дому. Виборець різко хворіє і вимагає, щоб до нього прийшли з виборчою урною додому. А замість комісії до "хворобливого" приходить з подарунками (назвемо його Дід Мороз).І, природно, під ялиночку, тобто в урночки летить бюлетень на "правильного" кандидата. Оскільки хворобливих громадян за законом може бути до 10% то, імовірно, кожен десятий у корупціонерів в кишені. Так що з результатів Опозиційного блоку і їх мажоритарників сміливо можна вичитати мінімум 10 відсотків. 

 

Слідкуйте за руками 

Найуспішніший крок – маніпуляція з бюлетенями. Можна членам виборчої комісії інші бланки підсунути, можна взагалі їм цих бланків не дати, можна нулик в протокол дільничної виборчої комісії намалювати. Головне не більше 100% отримати.

Всі ці "іграшки" були добре відточені ще з часів Партії регіонів.

Ось на яку інформацію ми натрапили на просторах інтернету.

Глава комісії Євгена Яневич-Гавришева разом з членом комісії Віталієм Пономарьовим, а також В'ячеславом Ткачуком блокували роботу ОВК. Окружна виборча комісія відкрито працювала на кандидата від "Опозиційного блоку" Валерія Голенко. 

Окрім того відкрито саботували роботу окружної комісії. Зокрема тим, що за день до виборів в ОВК був оголошений загальний вихідний. Потім протягом дня блокувалося прийняття присяги членами ОВК, які були включені до складу комісії Центральною виборчою комісією згідно з постановою "Про зміни в складі ОВК". Секретарю ОВК було відмовлено в передачі документації, що, відповідно, також не дає йому можливості розпочати виконання своїх обов'язків. 

За вказівкою голови ОВК в 113-му виборчому окрузі бланки протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці видавалися з грубими порушеннями. Так, бланки протоколів Білокуракинського району були передані не відповідним ДВК, а видані головою ОВК особисто одному з членів окружної комісії, який відвіз їх в невідомому напрямку.

Поміняти, зіпсувати або дописати в них було тільки справою техніки !

 

Свої люди в ЦВК та області 

Не виключено, що проходженню опозиціонерів допомагали "добрі знайомі на стороні". Зокрема нам вдалося відшукати 2 таких приклада.

Зрозуміло, що на подібні дії колишніх регіоналів проукраїнські кандидати скаржилися до Києва. Але у корупціонерів там був своя людина, яка просто злегка пригрозив порушникам пальчиком. Це Михайло Охендовський, який вірою і правдою служив режиму Януковича, та виявився просто ручним кошеням, що допомагає Опозиційному блоку і його кандидатам.

Але свій «дах» був і в області. Перший заступник губернатора Ігор Мартиненков пов'язаний енергетичними схемами з регіоналами, а тому допомагає колишнім "подільникам". Адже багатьом корупціонерам вигідно залишити в Луганській області то тихе болото, яке давало багато грошей певним любителям тіньових схем. 

Безумовно, дивлячись на нинішню ситуацію, очевидно, що ніхто і ніколи не буде нести відповідальність за тотальний підкуп виборців. Але якби не ставленик Януковича і в недавньому минулому активний член Партії Регіонів Охендовський, кіт який відпрацював на своїх "подільників" на 100%, Опозиційний Блок ніколи б не пройшов до Верховної Ради.

 

Автор: Кай Кіт