У самопроголошеній "Луганській народній республіці" вже почали обирати голову "ЛНР" та депутатів так званої "Народної ради".

Керманичі "ЛНР" призначили вибори, які не визнає Україна, на неділю 2 листопада.

Однак голосування почалося у вівторок 28 жовтня !

Вибори у п’ятьох населених пунктах поблизу міста Свердловськ на півдні Луганщини провела так звана "мобільна територіальна виборча комісія".

Її голова Олексій Сиров заявив, що через "об'єктивні причини ми не в змозі забезпечити можливість проголосувати всім нашим виборцям безпосередньо в день виборів 2 листопада, у зв'язку з цим було прийнято рішення, що у ряді віддалених населених пунктів провести вибори заздалегідь, за участю мобільних виборчих дільниць".

Наразі невідомо скільки міст та селищ Луганщини ще голосуватиме на "мобільних дільницях".

 

Соціальні картки

В "ЛНР" заявляють, що на виборчих дільницях 2 листопада видаватимуть так звані "соціальні картки ЛНР".

"Соціальна картка", згідно з постановою так званого уряду "ЛНР", є документом, який надає право на безкоштовне медичне обслуговування та 50-відсоткову пільгу при сплаті за проїзд у трамваях та тролейбусах, а також 5-відсоткову знижку у мережі супермаркетів "Народний " (націоналізовані владою "ЛНР" магазини мережі "АТБ").

Але головне – без цієї картки самопроголошена влада "ЛНР" не видаватиме пенсій.

Отримати цю картку мають всі, хто досяг віку 18 років та живе на території "Луганської народної республіки".

Досі невідомо, кажуть луганчани, де ці картки видаватимуть окрім виборчих дільниць, тому на вибори може прийти досить багато людей.

 

Виплати пенсій

Напередодні виборів "уряд ЛНР" заявив, що розпочинає виплати пенсій у Луганську.

Тамтешні пенсіонери востаннє отримували гроші у липні. Тоді у місті закрилися всі банки та поштові відділення.

Зараз поновила роботу пошта, у її відділеннях кожен пенсіонер має отримати 1800 гривень.

Пенсіонерам не пояснили, чи це одноразова виплата, чи таку суму вони мають отримувати щомісяця, як це обіцяють очільники "ЛНР".

 

Луганські кандидати

На посаду голови "ЛНР" балотуються чотири особи: діючий керманич самопроголошеної республіки Ігор Плотницький, депутат луганської облради від Партії регіонів Олег Акімов, місцевий бізнесмен Віктор Пєннер та командир батальйону бойовиків Олександр Бєднов.

Кандидатів до "парламенту" "ЛНР" висунули вісім громадських організацій.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вибори у самопроголошених "ЛНР" та "ДНР" суперечать українському законодавству та не будуть визнані у цивілізованому світі.

Визнати результати виборів у "ЛНР" та "ДНР" готова Росія, про це заявив російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.

 

Автор: Кай Кіт