_12_10_zag_615x462

Чорний піар, дискредитація опонентів – всього можна чекати від претендентів на високі місцеві посади.

До виборів лишилося зовсім трохи, кандидати в боротьбі за електорат стримують себе дедалі менше, і виборча кампанія ледь не щодня підкидає нові цікавинки. Зокрема на Полтавщині політики, що не втрачають надії потрапити в крісло мера або депутата місцевої ради, попри законні заборони, не гребують підкупом виборців. І, як розібралася Depo.Полтава, поки одні щедро діляться передвиборчими подарунками, агітуючи за себе, гарних, інші витрачають купу грошей, аби дискредитувати опонентів, передає Корупція.Інфо.

Що витворяють полтавські кандидати, борючись за владні кабінети  - фото 1

Так, днями у Полтаві по місту розклеїли псевдооголошення від імені деяких кандидатів на посаду мера Полтави. Зокрема дісталося нардепу-"свободівцю" Юрію Бублику, який претендує на крісло мера Полтави: йому, серед іншого, приписали наміри знести пам'ятник Слави у центрі міста, який місцеві називають "Орлом".

Сам Бублик відхрестився від подібних заяв і повідомив, що це робота його опонентів, спрямована на дискредитацію його кандидатури у виборчих перегонах. Пізніше ГМ ОПОРА повідомила, що у згаданому чорному піарі Бублик звинувачує свого опонента Андрія Матковського – також кандидата на посаду мера Полтави та екс-голову міста. За переконаннями Бублика, саме Матковський намагається дискредитувати його на виборах і таким чином вдається до "брудних технологій".

Помічник Бублика у телефонній розмові спостерігачам ОПОРИ прямо заявив, що між Бубликом і Матковським конкуренція триває ще з парламентських перегонів. Мовляв, ще тоді Матковський намагався дискредитувати Бублика, застосовуючи інформаційні провокації.

Що витворяють полтавські кандидати, борючись за владні кабінети  - фото 2

Ще одним кандидатом в мери Полтави, який ладен перегризти горло опонентам, є одіозний громадський активіст і очільник своєрідного "фан-клубу" Depo.Полтава Геннадій Сікалов. На шпальтах своєї газети "Останній бастіон", яка перед виборами виходить 10-тисячними тиражами, Сікалов не припиняє обливати брудом міського голову Олександра Мамая, який повторно балотується на посаду мера. Так, на четвертій шпальті вересневого випуску розміщена публікація під назвою "Знайомтеся – Сашко "Солодкий"- крадій комунальної нерухомості". Нижче Мамая у досить вільній і емоційній манері звинувачують у злочинах, анонсованих, власне, в заголовку публікації.

"Перед вашими очима перелік об'єктів комунальної нерухомості, які були вкрадені з балансу міста Мамаєм і поплічниками, за які провладних злочинців мали б упекти до в'язниці, але, як ми всі бачимо, Олександр Федорович спокійно собі продовжує докрадати всі цілі рештки з комунальної власності міста… щоб замилити очі полтавцям, Мамай роздає цукор, а на День міста видасть по 1600 гривень тим, хто знову захоче бачити "Солодкого" Сашка на посаді міського очільника. Вартість цукру й розданих грошей – не більше мільйона з украденого міського бюджету…", – йдеться на шпальтах "Останнього бастіону".

Що витворяють полтавські кандидати, борючись за владні кабінети  - фото 3

Не відстає і область. У Кременчуці, наприклад, днями з'явився білборд, на якому висміяли одразу трьох кандидатів у мери Кременчука: Віталія Малецького (політична партія "Поруч"), Віктора Калашника (партія "Блок Петра Порошенка – Солідарність") та Олександра Головача (політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"). У вже згаданій Громадській мережі ОПОРА такі дії називають провокацією та порушенням закону, посилаючись на частину 5 статті 60 Закону України "Про місцеві вибори". У міліції ж про кременчуцькі білборди нічого "не знають".

Що витворяють полтавські кандидати, борючись за владні кабінети  - фото 4

Є повідомлення і про порушення агітації у Лубнах. Там кандидат на посаду Лубенського міського голови від "Радикальної партії" Олега Ляшка Олександр Сірик розмістив свою агітаційну рекламу на транспорті: вулицями міста курсують маршрутні автобуси з агітаційними плакатами від кандидата на посаду міського голови Олександра Сірика. Таким чином Сірик порушує статтю 60 частину 9 пункт 6 Закону України "Про місцеві вибори", де зазначено, що політичну рекламу у громадському транспорті, у тому числі в таксі, а також у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів розміщувати забороняється.