7 травня, Петро Порошенко призначив 75 суддів до Верховного суду. І висловив надію, що його наступник Володимир Зеленський не втручатиметься в роботу судових інстанцій.

Тобто президент, який втратив кредит довіри в країні, призначає ключових суддів України, які в теорії дозволять Порошенку ще якийсь час контролювати судову систему – навіть після своєї відставки.

Всього було призначено 25 суддів до Касаційного адміністративного суду, 15 суддів – до Касаційного господарського суду, 13 суддів – до Касаційного кримінального суду і 22 судді – до Касаційного цивільного суду.

7 травня відбулася церемонія складання присяги суддями.

«Я сподіваюся, що наступний президент і його команда будуть поважати рішення щодо незалежного і справедливого суду, закріплене в Конституції України», – сказав Порошенко під час церемонії.

Також він поскаржився, що каденції президента не вистачило, щоби повністю завершити судову реформу, розпочату 4 роки тому.

Як повідомляють журналісти видання "Страна", одним із суддів стала юрист компанії «Рошен» Тетяна Малашенкова, яка пересіла в суддівське крісло з позиції члена Вищої ради правосуддя і секретаря Другий дисциплінарної палати.

Малашенкова стала суддею Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду.

Вона зобов'язана Порошенко всією своєю кар'єрою. У 2001-2005 була юрисконсультом його бізнесструктури ЗАТ "Укрпромінвест". Пізніше займалася адвокатською і викладацької практикою, не йдучи з орбіти порошенківських структур, інтереси яких захищала в судах. У 2014 році на виборах до Верховної Ради була включена в список "Блоку Петра Порошенко".

За інформацією ЦВК, 26 жовтня 2014 її реєстрація була скасована через звернення партії БПП про скасування реєстрації. Ймовірно тоді у Порошенка вирішили, що на ділянці по контролю за судами вона потрібніша. 30.04.2015 вона була призначена президентом, членом Вищої ради юстиції.

З 02.02.2017 – секретар другої дисциплінарної палати, з 02.08.2017 – голова комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, з 07.11.2018 – член комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад голови Служби судової охорони і його заступників.

Також до Касаційного господарський суд призначений ще один близький президенту суддя – екс-глава Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк. Перебуваючи на посаді головного суддівського "інквізитора" Бенедисюк виявляв чудеса еквілібрування і примудрявся милувати заплямованих по вуха, але згодних служити Порошенко, законників і знищувати тих хто перейшов президенту дорогу.

За вірну службу Порошенко навіть нагородив Бенедисюка іменною зброєю.

При оцінці його доброчесності, громадські працівники так і вказали, що будучи на посаді члена Вищої ради правосуддя, Бенедисюк залишався в статусі судді і, отримуючи нагородну зброю від президента (тобто державну нагороду), чим порушив Закон України "Про судоустрій і статус суддів", який забороняє суддям приймати будь-які державні нагороди.