Журавлівське водосховище й розташований на його березі гідропарк – одне з небагатьох місць відпочинку на території міста

Як "поважні люди" та сепаратисти роздерибанили гідропарк у Харкові

Цей район є одним з найбільш елітних у Харкові, й отримати навіть клаптик землі тут дуже непросто. Але ситуації, як то кажуть, бувають різні. Харків’яни навряд чи знають, що майже вся земля у цьому районі приватна, і навіть там, де зараз знаходиться сосновий бор, комерсанти вже планують будувати маєтки.

Найбільше земель у цьому районі знаходиться у власності Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив "Бархани". В їхній власності знаходиться вся земля від "Каравану" до самого водосховища, включаючи улюблені харків'янами місця відпочинку. У власності "Барханів" знаходиться близько 70 га поряд з водосховищем, які були виділені абсолютно безкоштовно. Принаймні, на папері.

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 1

ОК "ЖБК "Бархани" було створено в кінці січня 2010 року, за місяць до того, як міськрада передала йому земельні ділянки. Засновниками кооперативу є Олександр Коровкін, Олександр Тімій та Андрій Шаптала. Вони також виступають в ролі засновників ще близько десятка схожих кооперативів.

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 2

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 3

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 4

Сьогодні Шаптала обіймає посаду комерційного директора комунального підприємства "Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького". Саме він керував реконструкцією парка та купівлею усіх атракціонів.

Коровкін є партнером сина Генадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ "Фірма "Діана", яка володіє Сумським ринком у Харкові, який було відкрито цього року після реконструкції.

Цього року прокуратура намагалася довести у суді, що земля була виділена з порушенням законодавства, але поки що домогтися скасування рішення міськради не вдалося. А щодо двох інших земельних ділянок загальною площею приблизно 30 га цього взагалі не вдасться. Вищий господарський суд визнав, що термін позовної давності вже сплив, тож земля залишиться у приватних руках.

Поряд з землями "Барханів" орендують дві ділянки загальною площею понад 2 га ПП "Котедж плюс". Бенефіціарами цього підприємства є мешканці Ізраїлю Меніпаз Анат, Еліезер Фішман, Това Фішман та інші члени родини Фішманів. Вони є засновниками низки українських компаній, пов’язаних з будівництвом.

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 5

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 6

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 7

Цікаво буде харків’янам дізнатися й про засновників ТОВ "Контакт-плюс", яке орендує "Острів" – осередок атракціонів та відпочинку на Журавлівці.

Засновниками ТОВ "Контакт-плюс" є син екс-гендиректор КП "Харківводоканал", депутата Харківської міськради Івана Корінька – Василь Корінько, народний депутат України Дмитро Шенцев й екс-депутат Харківської облради від Партії регіонів Давид Чихладзе. Останні двоє спільно володіють мисливськими угіддями на території області, а також кінним заводом.Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 8

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 9

Трохи вниз по річці Харків від острова знаходяться дві земельні ділянки загальною площею понад 17 га. За даними кадастрової карти, ділянки були виділені під забудову ТОВ "Лаксана". Засновниками цього підприємства є син екс-голови Харківської облради Віктор Салигін та його родич Сергій Ковальов. Дивлячись на ці ділянки, розумієш, яких саме людей мав на увазі Васілій Салигін, коли запускав програму "Земля – людям".

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 10

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 11

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 12

Поряд з землями "Ласкани" є невеличкий острів, де орендує землю ТОВ "Таміра". Вони мають в оренді 1,66 га землі. "Таміра" цікава тим, що її майно придбали структури сепаратиста та лідера громадської організації "Оплот" Євгена Жиліна. Зараз суди вирішують майнові суперечки щодо цієї землі.

Й це не одна ділянка поряд з водосховищем, до якої мають стосунок люди з сепаратистського "Оплоту". Так, біля гідропарку має у власності земельну ділянку площею 0,8 га партнер Жиліна по "Оплоту" Андрій Ніконов.

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 13

Сусіди в Ніконова теж цікаві, адже поряд розташована вулиця Червоного міліціонера, на якій знаходяться апартаменти, готель та ще кілька об'єктів, які належать віце-меру Олександру Попову. У тому районі особисто та через підконтрольні структури Попов володіє земельними ділянками загальною площею близько 5 га землі.

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 14

Є сусідом Попова і Костянтин Онищенко, який має у власності земельну ділянку площею 0,7 га. Він є засновником та ліквідатором фірми "Сатор", яка спеціалізувалася на виробництві земельної документації. Крім того, Оніщенко був одним з засновників кооперативу "Журавлівський", який отримав землю за тим самим принципом, що й "Бархани", – безкоштовно, тобто даром.

Цікавих людей, які мешкають навколо водосховища багато. Так, має кілька ділянок родина депутата Харківської облради та президента Харківської торговельно-промислової палати Віктора Звєрєва, орендує земельну ділянку площею 1,5 га у в’їзді Червоному ПП "Вегабуд-2006". Засновниками підприємства є депутат Харківської міськради від ВО "Самопоміч" Андрій Саєнко й батько нардепа Євгена Мураєва – Володимир Мураєв.

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 15

Кому належить земля поряд з Журавльовським гідропарком у Харкові - фото 16

Тож саме так виглядає перелік найбільших володарів та користувачів земельних ділянок навколо Журавлівського водосховища.