Українці можуть оформити субсидію з урахуванням тільки тієї кількості людей, які фактично проживають у приміщенні.

Про це повідомила прес-служба Кабінету міністрів.

«Уряд дає можливість отримати субсидію, враховуючи тільки кількість фактично проживаючих людей в квартирі»,— повідомляється на офіційній сторінці уряду в Facebook.

У такій ситуації проживає в квартирі при оформленні субсидії, у Декларації про доходи в розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть разом з одержувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «Зареєстровані, але не проживають».

Якщо, наприклад, в будинку прописана повнолітня заміжня дочка, то в Декларації, у розділі II, потрібно відобразити також і склад її сім’ї — чоловіка і дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

 

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

Разом з Декларацією необхідно подати заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, що проживають у квартирі, підкресливши відповідні слова. Також необхідно надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за даною адресою (довідку з місця роботи або навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соціального захисту надсилає до заявника соціального інспектора, який складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на комісію, яка вже приймає рішення. Наприклад, призначити субсидію не на п’ятьох осіб, а на трьох.

Рішення Комісії є обов’язковим до виконання житлово-комунальними підприємствами — постачальниками послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реально проживаючих. І доходи для розрахунку субсидії також виробляються на підставі даних трьох, а не п’ятьох громадян.