Минуло три роки з часів Майдану. Вигнали Януковича і його банду, здавалося б, пора жити по-новому, жити чесно. Не виходить.
Мало того, все частіше здається, що люди Януковича нікуди не поділися з влади. Принаймні в середньому управлінському ланці. Або ж «нові» дуже швидко коррумпировались і беруть хабарі навіть за найбільш скандальні рішення. Щоб «напакуватись» наостанок. І нікого при цьому вже не бояться. Ні СБУ, ні НАБУ, ні прокуратуру. Конкретний приклад – історія Одеського НПЗ, а точніше, історія про те, як Сергій Курченко повертає собі накрадене, передає Корупція Інфо
Нагадаємо історію питання. У 2013 році «Лукойл» продав Одеський НПЗ «Сім'ї» Януковича. Контролером цього майна став газовий король всієї України при Президенті Януковичі Сергій Курченко (через групу ВЕТЕК). А після втечі януковичів, коли ходячий гаманець «Сім'ї» Курченко втік у Росію, Одеський нафтопереробний завод зупинився. У березні 2014 року права на підприємство пред'явив ВТБ Банк, а в квітні того ж року Одеський НПЗ був заарештований.
У грудні 2015 року підприємство було передано в оперативне управління держпідприємству «Укртранснафтопродукт». З цього моменту виникла надія, що один з найбільших у своїй галузі заводів буде працювати на Україну, а не в кишеню побіжного «младоолигарха». І мова йде не просто про майно. Від цього залежить енергетична безпека держави – без якої перемога України в боротьбі з московським агресором навряд чи можлива.
І тут почалися дуже дивні справи. Курченко всіма силами і засобами став намагатися повернути Одеський НПЗ собі. Зокрема за допомогою судових позовів. 18 серпня суддя Геннадій Зеленів (господарський суд Одеської області) у рамках процедури банкрутства підприємства затвердив реєстр грошових вимог кредиторів ПАТ «Одеський НПЗ», фактично визнавши заборгованість заводу в обсязі 15 млрд гривень за двома компаніям колишнього глави тіньового бізнесу Сім'ї, а так само — за російським банком ВТБ. «Злі язики» ламають голову – скільки ж заробив на цьому рішенні грішний суддя Зеленов, якого одеські активісти вже раніше звинувачували у винесенні замовних рішень: http://www.048.ua/news/1233521
Визнавши борг «Одеського НПЗ» перед двома кіпрськими офшорами — Empson Limited і Phonrun Operation Limited і російським банком, суд віддав контроль над підприємством безпосередньо в руки Курченко. Якщо вникнути в судове рішення, стає зрозуміло, що побіжний «младоолігарх» повернув борг самому собі, бо на Empson Limited були оформлені Курченко 99,5% акцій ПАТ «Одеський НПЗ» після його покупки НПЗ у росіян. А Кіпрська компанія Phonrun Operation Limited згадується у звітності «Одеського НПЗ», як фірма, яка в 2013 році надала заводу кредит на суму $100 млн для поповнення оборотних коштів. І ці ж кіпрські офшори спливають, як взяли кредит у ВТБ банку під заставу майна НПЗ.
Казус в тому, що своє рішення Зеленов прийняв, незважаючи на те, що представники обох кіпрських фірм не з'являлися на засідання. Суду не були надані документи, що підтверджують факт перерахування грошових коштів на поточний рахунок НПЗ. А на існуванні боргу наполягали… Власне, тільки прокурченковские представники «Одеського НПЗ»!
До чого призведе таке рішення? Проаналізувавши документальну базу, можна зробити висновок, що борг в розмірі 14 355 065 080, 30 грн. був штучно створений Курченко і його спільниками в Україні з метою доведення ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» до остаточного банкрутства (ліквідації підприємства) і виведення його активів «за кордон» через офшори.
«C допомогою справи про банкрутство ПАТ «Одеський нафтопереробний завод», розгляд якого здійснюється суддями господарських судів Одеської області (першої інстанції — суддя Зеленов Р. Н., апеляційної інстанції — судді: Лашин Ст. Ст. – голова по справі, Воронюк А. Л., Туренко В. Б. .) колишнє оточення Віктора Януковича хоче вивести з-під контролю держави активи зазначеного заводу», — написали народні депутати України у зверненні до керівництва СБУ, ГПУ і ДФС з вимогою повернути Україні активи, здобуті злочинним чином людьми Януковича.
Зараз спроби Курченко повернути собі НПЗ виходять на новий рівень. І якщо раніше Курченко купував суддів, то тепер він вирішив купити Міністерство юстиції. Зараз питаннями повернення НПЗ Україні займається арбітражний керуючий Фоменко Мілена Сергіївна. На неї і раніше виявлялося вкрай потужний тиск, проте зараз ситуація стала абсурдною.
Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області щодо арбітражного керуючого Фоменко в кінці жовтня цього року проведена позапланова перевірка її діяльності під час виконання нею повноважень розпорядника майна ВАТ «Одеський НПЗ» у справі про банкрутство останнього. За отриманою з власних джерел інформації, вищезгадана перевірка проведена саме «на замовлення» колишнього керівника «тіньового» бізнесу «сім'ї» Курченко С., і цьому є обґрунтоване підтвердження, про що зазначимо нижче. До речі, перевірка була абсолютно незаконною, як були незаконними та результати цієї перевірки. І ще одне. Чому перевірка раптом проводилася ГТУ саме юстиції у Запорізькій області, а не за місцем діяльності або проживання Мілени Фоменко? Все дуже просто. Запорізька область межує з Донецькою і насичена людьми, що симпатизують режиму Януковича.
Отже, що ж знайшла «перевірка»? За результатами проведеної ГТУ юстиції у Запорізькій області позапланової перевірки діяльності арбітражного керуючого складено акт від 09.11.2016 № 59/16, який по своїй суті, позбавлений будь-якої змістовної визначеності. Аналізуючи зміст цього акту «замовний» перевірки, можливо зробити досить простий висновок — висновок про упередженість контролюючого органу під час проведення перевірки, прагнення виявити порушення шляхом їх штучного створення і безпідставне втручання в цілком законну і правомірну діяльність арбітражного керуючого Фоменко.
Абсурдність ситуації полягає також в тому, що влітку цього року ПАТ «Одеський НПЗ» звернувся до Господарського суду Одеської області з заявою про усунення арбітражного керуючого Фоменко від виконання повноважень розпорядника НПЗ. Заяву по суті аналогічно матеріалами «перевірки» ГТУ юстиції у Запорізькій області. Суд розглянув цю заяву і … цілком обґрунтовано відмовив НПЗ. Довівши законність дій Фоменко. Рішення суду ніхто не оскаржував і воно вступило в силу в день винесення. І ось саме тоді Курченко, зрозумівши, що через суд відсторонити Фоменко не вдасться – вирішив «мотивувати» співробітників ГТУ юстиції у Запорізькій області. І, як бачимо, йому це вдалося.
Однак, справжнє безумство ситуації полягає в тому, що явно куплене Курченко рішення Запорізького ГТУ схоже, мають намір підтримати у Києві, в Міністерстві юстиції. Невже ж Курченко вдалося купити і когось з підлеглих Міністра Петренка? Чесно кажучи, не хочеться в це вірити. Тим не менш, за нашою інформацією Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих в цю середу має намір усунути Фоменко від виконання обов'язків розпорядника НПЗ. Що, погодьтеся, дивно, враховуючи рішення суду і важливість цієї справи для всієї України. Неминуче виникає думка про те, що хто-то, а можливо і всі члени комісії виявилися «мотивованими» Сергієм Курченко. Нагадаємо, що до складу Дисциплінарної комісії входять Янчук Антон Володимирович — заступник Міністра юстиції України, Голова Комісії;
Трегуб Геннадій Іванович — директор Департаменту з питань банкрутства, членКомісії;
Пономаренко Віктор Васильович — заступник директора департаменту — начальник відділу контролю за діяльністю арбітражних керуючих та супроводження процедур банкрутства Департаменту з питань банкрутства, член Комісії;
Занько Микола Миколайович — арбітражний керуючий, представник громадської організації «Всеукраїнська асоціація фахівців з питань відновлення платоспроможності та банкрутства», член Комісії;
Янчук Антон Володимирович — заступник Міністра юстиції України, Голова Комісії;
Мойсеєв Юрій Олександрович – Директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства, член Комісії
Потьомкін Андрій Олександрович, керівник Секретаріату Державного секретаря Міністерства юстиції України, член Комісії
Занько Микола Миколайович — арбітражний керуючий, представник громадської організації «Всеукраїнська асоціація фахівців з питань відновлення платоспроможності та банкрутства», член Комісії;
Філатов Владислав Арнольдович — арбітражний керуючий, представник громадської організації «самоврядна Всеукраїнська організація фахівців конкурсного процесу», член Комісії;
Ніколаєв Ігор Станіславович — представник громадської організації «самоврядна Всеукраїнська організація фахівців конкурсного процесу», член Комісії
Донков Сергій Вікторович – представник громадської організації «самоврядна Всеукраїнська організація фахівців конкурсного процесу», член Комісії.
Хто ж із цих людей «грає» на стороні Курченко проти України? Час покаже. До речі, з приводу діяльності Дисциплінарної комісії в пресі вже були тривожні сигнали. Зокрема, членів комісії звинувачували в тиску на арбітражних керуючих і навіть у вимаганні хабарів.
Цитуємо сайт «Незалежний аудитор»:
У арбітражних керуючих при Мін'юсті вимагають хабарі
«Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих при Міністерстві юстиції перетворилася в інструмент тиску на суб'єктів незалежної професійної діяльності. Банкрутство & Ліквідація з'ясував схему роботи цього корупційного механізму
Про схемі тиску на арбітражних керуючих інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація погодився розповісти один із арбітражних керуючих, який потрапив під прес. Його ім'я, зрозумілих причин, не називається.