У мережі з'явився документальний фільм "Один день із президентом" про Петра Порошенка.

Авторами 51-хвилинної стрічки є журналісти проекту "Відеотека" Марина Баранівська і Світлана Григоренко, передає Корупція.Інфо

Як відомо, Баранівська на прес-конференції у лютому запитувала президента: "Як так виходить, що в країні все погано, а у вас добре? Як це бути президентом-олігархом, де люди виживають?". Тоді Порошенко назвав її "дорогенькою" і запропонував провести один день "зі мною".

Фільм знімали 16 березня.

На початку Порошенко із секретарем РНБО Олександром Турчиновим і міністром оборони Степаном Полтораком летять у воєнному гелікоптері в Луганську область.

– Я йому вручав Шевченківську премію кілька днів тому, – показує Порошенко на кінооператора фільму Ярослава Пілунського.


На Донбасі один із військових каже президенту, що отримає 18 900 грн зарплати. "Треба підняти до 20, щоб для ровного щоту", – відповідає Порошенко. Потім зустрічається з місцевими мешканцями. Дарує дітям подарунки, маленького хлопчика бере на руки і переступає з ним через велику калюжу.


– Посмотреть ему в очи, это же вообще. Исторический момент, – говорить жінка.

За 300 метрів від лінії зіткнення Порошенко каже про російських бойовиків: "Їх зрозуміти нормальній людині неможливо". У лівій руці тримає чотки з хрестиком.

Популярне: "Всі приїхали висловити співчуття, а він…": Мер одного з міст вразив українців своїм вчинком на могилі воїна

– Тут 21-а молитва. Десять заповідей, дев'ять блаженств і дві молитви. Коли молишся – рахуєш. Кожного ранку молюся 10-12 хвилин, – пояснює він.

Вручає нагороди українським військовим.

– Слава Україні, – каже він.

– Героям слава, – відповідають ті.

Підписує книгу почесних гостей і дивиться на свій годинник Apple Watch: "У нас сьогодні 16-е?"


Журналіст дякує військовим: "Мені складно щось зараз сказати, крім того що я Вам дуже всім вдячна. Спасибі за те, що Ви тут". Один із воїнів в цей момент витирає сльози.


Згодом Порошенко запрошує її у літак.


– Я ніколи не була на фронті, – каже вона.

– Жартуєте? І міністра оборони живого ніколи не бачили?, – запитує президент.

– Ніколи.

– Це жах просто.

– Кожних 2-3 тижні на фронт у сіру зону – Станицю, Золоте, Піски, Водяне, Широкине – їздить наш жіночий батальйон. Іра Геращенко, Іра Луценко, Маша Іонова, моя дружина. В зону АТО тягне, з'являється сенс життя, – розповідає Порошенко.

Звинувачення у сексизмі щодо фрази "дорогенька" називає "дурницею".

– Я ж не знав, як вас звати. Точно можу сказати, що "дорогенька" не означає "дешевенька", – пояснив Порошенко.

Про себе каже: "Те, що я роблю зараз, іншим буде зробити важко". Зізнається, що додому з роботи приходить о 2-3 ночі.

Прес-секретар президента Святослав Цеголко одягає на журналістку бронежилет.


– Сейчас эксперимент проведем. Достань пистолет. Проверим, выдержит?, – сміється Порошенко.


Фільм завершується телефонними переговорами Порошенка з турецьким колегою Реджепом Ердоганом. Президент розмовляє англійською. В цей час у коридорі за кабінетними дверима грає музика ONUKA.