тарифи

Якщо мешканець заборгував більше 2 тис. грн. за теплопостачання,  він автоматично потрапляє в категорію боржників.

Відтак «Львівтеплоенерго» може накласти певні штрафи на такого споживача або вжити інші необхідні заходи. Про це повідомилиу прес-службі Львівської міської ради, передає Корупція.Інфо

«В першу чергу при роботі з боржниками ми надсилаємо попередження про заборгованість з проханням оплатити суму впродовж 10 днів. Якщо не буде жодної реакції на дане попередження, далі надсилаємо лист-претензію. У даному листі буде повторна вимога оплатити борг, також буде вказано, що даного боржника буде подано в суд», – розповів начальник юридично-претензійного відділу ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олег Іващук.У роботі з боржниками працює автоматизована система, яка відфільтровує усіх, хто вчасно не оплатив рахунки. Це означає що коли на боржника «Львівтеплоенерго» подає у суд, то крім суми боргу, йому нараховуватимуть штрафні санкції – 3%. Це приблизно становить 500 грн.

Також у підприємстві працює система автододзвону. Один раз в п’ять днів людні дзвонитимуть і нагадуватимуть про її заборгованість.

За словами Олега Іващука, ведеться активна співпраця з виконавчою службою по стягненню заборгованості після рішення судів. Відтак, наразі є можливість блокувати виїзд боржника за кордон, а при великій заборгованості є законні підстави для арешту майна.

«Розуміємо, що є різні причини виникнення заборгованості. Тому відкриті до діалогу з мешканцями. Якщо споживач, отримавши попередження про борг, звернеться до нас і пояснить причину боргу, і якщо він дійсно не мав змоги оплатити, ми не будемо звертатися в суд, а розтермінуємо борг», – розповіли тепловики.

Загальна заборгованість усіх споживачів ЛМКП «Львівтеплоенерго» становить сьогодні 102 млн. 282 тис. грн.