Цікаво, що за півтора місяці до роздачі нагород і звань Петро Порошенко підписав указ про одноразову грошову винагороду Героям України за здійснення визначного геройського вчинку.

Так, людям, яким присвоєно звання Герой України та вручено орден "Золота Зірка", виплатять одноразову винагороду в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.

В указі йдеться, що гроші повинен перерахувати Кабмін в 2020 році. Також президент попросив передбачити можливість подібної виплати в бюджеті-2020 і на наступні роки.

Оскільки з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум становить 1 853 гривень, у 2020 році, наприклад голова СБУ Василь Грицак, отримає 92650 гривень.

"Герой – пом'якшувальну обставину для суду"

Експерти вважають, що президент по-перше наостанок роздав своєрідні "хабарі" тим, кому він багато чим зобов'язаний. А самих ключових своїх соратників типу Грицака звання Героя підстрахує від потенційних проблем з законом.

"Роздача слонів" від Порошенка, який йде з посади – це не тільки спосіб підняти добробут нагороджених, забезпечити їм хорошу пенсію або доплати до зарплат. Їх головна мета – віддячити за вірну службу всі ці роки, показати, що те, що вони старанно працювали на владу, не пройшло повз увагу. Ще є мета створити панцир політичного захисту при новій владі. До Героя України так просто не підібратися. І звання Героя України завжди буде пом'якшувальною обставиною в будь-якому судовому процесі", – говорить політолог Вадим Карасьов.

"За рахунок держави, за рахунок нас з вами президент роздає милостиню тим, кого він вважає за потрібне преміювати. Комусь посади, як Горковенку, комусь медалі, як Грицаку, комусь просто підвищити оклади. Така форма подяки Петром Порошенком використовується і для того, щоб поставити мітку, що це члени моєї команди, і для покупки їх лояльності. Вони можуть багато чого про нього розповісти. Як в мафії відбувається хрещення співучастю в якихось злочинах, так і зараз Порошенко йде на будь-які кроки, щоб знизити ймовірність, що вони його здадуть, коли він піде з поста", – говорить політолог Руслан Бортник.