Учасники американської делегації під час свого візиту в Україну наголошували на на недопустимість просування російського імпорту електроенергії з боку державних органів влади, зокрема НКРЕКП.

Про це заявив екс-голова СБУ, народний депутат Валентин Наливайченко.

“Питання, яке сьогодні було чітко озвучено державним секретарем і членами його делегації, – це енергетика, співробітництво в енергетиці. Але спочатку чітко було зазначено: приберіть російський лобізм під назвою Тарасюк, НКРЕКП і т.д. разом з корупцією. Як ви можете?”, – зазначив Наливайченко в ефірі телеканалу

Нардеп додав, що представники делегації отримали від тимчасової слідчої комісії парламенту матеріали про корупційні схеми керівництва НКРЕКП та їх роль в просуванні імпорту струму з Росії і Білорусі.

“Ми передаємо і американським партнерам у тому числі всі офшори пана Тарасюка, який очолює НКРЕКП. І ці офшори збагачуються. Державні енергетичні компанії України йдуть в мільярдні борги, зайшли завдяки такій діяльності, а його офшори і членів його сім’ї – мільйонні прибутки. Це ніщо інше, як топ-корупція”, – зазначив Наливайченко.

Він підкреслив, що одне з основних завдань уряд – негайно зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусії та продовжити процес інтеграції до європейської енергосистеми.

“Це шанс для України, для української дипломатії, для українського керівництва. Як скористатися цим шансом? Перше і головне – зупинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі – раз. Друге – йти на європейський енергетичний ринок, збувати нашу електрику, наш струм на європейський ринок. У нас є така можливість”, – наголосив нардеп.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білорусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.