Дружина судді Обухівського суду Київської області оформила у власність квартиру вартістю 1,11 млн грн. Про це свідчить електронна декларація судді Олександра Тиханського за 2015 рік, – передає Корупція Інфо

Популярне: Марина Порошенко приголомшила усю Європу своїм вбранням на відкритті “Євробачення-2017”. Такого ви ще точно не бачили!

 


Це квартира площею 106 кв.м. в Києві у новобудові на проспекті Академіка Глушова, 9-В.
Сьогодні в цьому будинку квартири такої площі продають дорожче – від 1,95 до 2,22 млн грн.
Дружина судді Ірина Тиханська отримала право власності у грудні 2015 року.

Також суддя Тиханський повідомив, що мав у безоплатному користуванні будинок на 73 кв.м. в Обухові. Власниками будинки є треті особи – Володимир, Тамара і Наталія Сопруни.

У 2014 році суддя не декларував жодної нерухомості. Також за останні два роки він не вказував у деклараціях таких заощаджень, на які міг би придбати квартиру. У 2014-му сім’я судді офіційно мала на рахунку в банку 80 тис грн.

Дружина судді, на яку записано нову квартиру, у минулому році отримувала тільки допомогу по догляду за дитиною – 12 тис грн., а роком раніше – 24 тис грн. Ще вона вказала, що є бенефіціаром колективного підприємства «СОН», але доходу від нього не має. Річна зарплата самого судді склала 179 тис грн. Про жодні інші доходи сім’я не повідомляла.

Після публікації новини суддя Олександр Тиханський прислав у редакцію свої пояснення щодо факту придбання квартир. Також суддя обіцяв окремо звернутись до НАЗК щодо повної перевірки його декларації на корупційні ризики.

Пояснення  судді Олександра Тиханського:

1) У 2003 році мною, завдяки батькам, були придбано 2-кімнатну квартиру в місті Києві. В 2010 році призначений на посаду судді. В 2011 році одружився. В 2013 році в зв’язку з планованим народженням другої доньки вирішили продати дану квартиру та вложити кошти в новобудову (ціна на перших етапах будівництва завжди нижча), хоча розглядали і інші варіанти. 06 грудня 2013 року вказана квартира була продана за 630630 грн., що на той момент рівнялось 77000 дол. США. Вказані кошти, одразу були переведені в долари та на наступний день покладені моїми батьками на депозит в «Дельта Банк» на три місяці.

З того часу та до липня 2016 року проживали в місті Обухів в орендованих квартирах. На початку березня 2014 року, стало зрозуміло, що вказані кошти тримати на рахунках «Дельта Банку» є ризиковано і в зв’язку з закінченням терміну депозиту, вирішено терміново придбати житло, яким виявилась 3 кімнатна квартира по пр. Глушкова в місті Києві вартістю 1108948 грн. Враховуючи курс долара на середину березня 2014 року, 13-14 грн. на чорному ринку, то якраз суми 77000 дол.США виявилось достатньо для придбання квартири в новобудові Київміськбуду. ( 77000 по курсу 13,5 = 1039500) та при повній оплаті надавалась 10% скидка, що є загальною практикою.

Від «Наших грошей»: у декларації судді за 2014 рік про депозит у банку зазначено не було.

2) Щодо придбання квартири дружиною, то тут взагалі все просто, враховуючи, що Київміськбуд, щотижня піднімав ціну квадратного метру проте не встигав за курсом долара, та неможливістю мною покинути робоче місце та приїхати в Київ на оформлення (враховуючи ситуацію після Революції та ситуації, яка склалась в нашому суді, хто знає, той зрозуміє:)) вирішено було, що поїде дружина та оформить на себе дану квартиру, яка до грудня 2015 року являлась незакінченим будівництвом і тому на той момент не вносилась в декларацію, оскільки було відсутнє право власності

3) Щодо будинку в місті Обухові, який «маю» в безоплатному користуванні. В даному будинку я лише зареєстрований з 2010 року, для спрощення оформлення різних документів по місцю роботи( податкова, військомат, тощо), жодного разу в ньому не був і навіть не знаю де він розташований, і жодних прав на нього не маю, проте реєстрація формально дає право проживати в даному будинку.

4) Щодо власності дружини на частину підприємства «СОМ» а не «СОН», то дане підприємство знаходиться в місті Червоноград і являє собою кафе, яким керує батько дружини та сестра більше 10 років і являється фактично їх сімейним бізнесом. Мені не відомо чи отримала дружина там дохід в 2015 році.