Авіаційна громадськість продовжує відстежувати ситуацію навколо державного аеропорту «Бориспіль» та корупційних діянь групи «Приват», яка намагається всіма правдами і неправдами утримати в своїх руках управління цим підприємством, передає Корупція.Інфо.

Ми вже розповідали про спроби очорнити напередодні проведення конкурсу на посаду глави найбільш ймовірного кандидата – Ю. Солончука – цієї олігархічної групою в телепрограмах своїх каналів.

Незважаючи на атаки, кандидату вдалося виграти конкурс. Але історія отримала широкий резонанс – чистотою проведення конкурсу зацікавилися депутати ВР. Безпрецедентний випадок: питання про легітимність визнання переможцем конкурсу цієї кандидатури розглядався на засіданнях комітетів ВР тричі! Спочатку на засіданні комітету ВР по боротьбі з корупцією, потім на засіданні авіаційного підкомітету транспортного комітету і, нарешті, на їх спільному засіданні.

На відміну від Міністра інфраструктури В. Омеляна, який звернувся до Віце-Прем'єру С. Кубіву з проханням скасування конкурсу (з незрозумілих причин, без будь-яких посилань на законодавство України), депутати були на диво одностайні в оцінці процедур і результатів конкурсу. Вони не тільки підтвердили чистоту і легітимність проведеного конкурсу, а й прийняли рішення – негайно звернутися до Прем'єр-Міністру України В.Гройсману з вимогою призначення Ю.Солончук генеральним директором аеропорту «Бориспіль». Таке звернення за підписом 25 депутатів ВР і було направлено до Кабінету Міністрів. Також депутати прийняли рішення звернутися до НАБУ на предмет виявлення корупційних діянь в самому аеропорту з боку його керівництва, а також для визначення кола осіб в чиновницьких ешелонах влади, що покривають цих керівників і лобіюють інтереси групи «Приват» в державному підприємстві.

На підставі листа В. Омеляна 6 липня на засіданні Кабінету Міністрів України Віце-прем'єр С.Кубів запропонував не давати добро на призначення Ю. Солончука генеральним директором аеропорту Бориспіль. Причиною відмови визнати результати конкурсу стало … думка деяких експертів. (Хотілося б дізнатися прізвища цих «експертів», щоб виявити можливі зв'язки з Дихне, Коломойським і Майбергом). При цьому, Кабмін залишив без уваги думку представників української авіаційної громадськості, які були присутні на всіх засіданнях за конкурсом.

Проігнорувавши рішення конкурсної комісії та номінаційного комітету, думка двох комітетів ВР (а вони були прийняті шляхом голосування і до того ж абсолютною більшістю), Кабмін не дав згоди на призначення Ю.Солончук генеральним директором аеропорту «Бориспіль».

Це означає, що з приставкою «в.о.» на чолі стратегічно важливого державного підприємства залишається людина Коломойського-Майберга. Вони в змозі затягнути вибори гендиректора ще не на один рік. За оцінками експертів, кожен такий рік приносить збиток Борисполю (і державі) і прибутку Коломойському-Майберг – понад 44 млн. Дол.

Більш того, конкурс на гендиректора стратегічного аеропорту може взагалі не відбутися.

На засіданні Кабміну від 6 липня не був озвучений ще один загрозливий факт. Одночасно зі скасуванням в Києві результатів конкурсу проходить суд, що стосується посади гендиректора. Симптоматично, що суд проходить в … Чернівцях за позовом Є. Дихне. У своєму позові Дихне вимагає зобов'язати Міністерство інфраструктури призначити його генеральним директором аеропорту «Бориспіль», як тривалий час пропрацював виконувачем обов'язків. Чому для суду обрані саме Чернівці? Бути може тому, що Арон Майберг з тих місць?
Вже прийнято дуже специфічне рішення суду. За основним вимогам Е. Дихне суд відмовив. Але в констатуючій частині судового рішення зафіксовано, що легітимний генеральний директор аеропорту «Бориспіль» давно є: в особі того ж Є. Дихне. Юристам Б. Коломойського і А.МАЙБЕРГ, грунтуючись на цих твердженнях (в констатуючій, а не резолютивній частині), не важко буде зобов'язати Міністерства інфраструктури видати такий наказ. Тоді конкурс взагалі не відбудеться. Але С.Кубів, на засіданні Кабміну про це промовчав. Або профільний віце-прем'єр не володіє цією інформацією?

При прийнятті рішення щодо відмови Ю.Солончук в призначенні жоден з членів Кабміну не задався питанням: чому ж не був запрошений на це засідання сам Солончук? Адже під час розгляду питання призначення нових керівників «Укрзалізниці» і «Укрпошти» обидва кандидати були присутні на засіданні Кабміну і давали вичерпні відповіді на питання Міністрів. Чому ж такого права позбавили Ю.Солончук, а рішення щодо скасування конкурсу було прийнято в поспіху і без юридичного обґрунтування?

Одна з версій секрету непотоплюваності команди Коломойського – хиткість більшості в парламенті. На думку експертів, така ціна підтримки групою депутатів від Коломойського формальної більшості в ВР. Завдяки цій підтримці був обраний і новий Прем'єр-Міністр, і новий Генеральний прокурор, а також вдалося поки відтягнути дострокові парламентські вибори після виходу з коаліції фракцій «Батьківщина», «Самопоміч» та Радикальної партії Ляшко.

З іншого боку, є ознаки спроб відновлення законності в Україні.

НАБУ вилучило в офісі МАУ всю документацію, почавши розслідування по несплаті податків в спеціалізований авіаційний фонд.

Національна поліція заявила про відкриття кримінальної справи за великим розкраданням керівництвом аеропорту «Бориспіль» і МАУ при обслуговуванні VIP-пасажирів, що обчислюються сотнями тисяч гривень.

До речі, і Американська торгова палата при посольстві США в Україні відмовила в прийомі в свої члени авіакомпанії МАУ, як свідчать неофіційні джерела, з за великих іміджевих ризиків, пов'язаних з цією авіакомпанією.

Профспілкові організації аеропорту звернулися до керівництва міністерства інфраструктури з проханням звільнити в.о. генерального директора Дихне за діяльність, що завдає шкоди авіапідприємству.

І тільки керівники Міністерства інфраструктури, які за своїми функціональними обов'язками повинні контролювати роботу підлеглого їм державного підприємства, створюють видимість, що нічого не відбувається, і все добре. Міністерство ігнорують багаторазові прохання і вимоги відсторонення від посади Дихне та проведення службового розслідування його діяльності.

Хоча в ЗМІ (канали Коломойського: 1 + 1, 2 + 2 і ін.) Регулярно інформують про «блискучих» «небачених» успіхи адміністрації аеропорту «Бориспіль», факти інші. На тлі зростання обсягів обслужених пасажирів фінансові показники аеропорту стрімко падають. Так, чистий дохід підприємства в доларах впав в 2015 році, в порівнянні з 2013 роком, з 173 млн. Доларів до 113 млн. Доларів (на 35%). Питома дохід на одного пасажира знизився з 21.98 $ / пас. до 15.98 $ / пас (на 27%). Аналогічні падіння зафіксовано за більшістю фінансових показників. В першу чергу, фахівці пов'язують таку тенденцію з необгрунтовано завищеними знижками для авіакомпанії МАУ. Але це не єдине джерело витоку коштів з держбюджету.
Один маленький приклад, «успіхів» Дихне, стоїть «Борисполю» мільйони. У 2015 році керівництво аеропорту підписало договір з компанією «GSTS» на закупівлю спецавтомобіля по антіобледенітельной обробці літаків. Машина була поставлена ​​вчасно, але адміністрація відмовилася її оплатити. Як результат, за рішенням суду, аеропорт «Бориспіль» зобов'язали сплатити і вартість машини, і штрафні санкції на суму близько 2,5 млн грн. Халатність це або навмисний змову з постачальником – потрібно розбиратися компетентним органам. Аналогічних фактів безліч, і ми будемо стежити за розвитком подій.

Авіаційна громадськість вже втомилася чекати адекватної реакції на авіамонополію Коломойського з боку двох Міністрів інфраструктури, Прем'єр-міністра України. Залишилася остання надія на Президента.