Більшість сімей в Україні бездітні, живуть у великих містах і мають власне житло

Журналісти проаналізували дані Держслужби статистики про українські домогосподарства станом на 1 серпня цього року і з’ясували, зі скількох людей складаються сім’ї в нашій країні і хто в них головний. За даними офіційної статистики, в Україні понад 14,9 млн сімей. Їх кількість, порівняно з минулим роком, зменшилася на 51 тисячу.


Переважна більшість живе в містах: 39% — у великих населених пунктах (більше 100 тисяч людей), 28% — у більш дрібних, а решта — в селах.

У Держстаті зазначають, що для заходу країни характерні більш великі сім’ї — тут, в середньому, на одне домогосподарство припадає 3-3,5 людини. Найменші сім’ї — у Кіровоградській, Луганській, Чернігівській і Донецькій областях.

Більшість членів сімей — чоловіки і жінки у віці від 18 до 59 років. Їх більше половини. Найменше підлітків (14-17 років) — всього 4%.

“Жінок-пенсіонерів у нас 16%, а чоловіків — 8%. У сільських домогосподарствах людей пенсійного віку більше, ніж у місті: 26% проти 23%”, — кажуть у Держслужбі статистики.

При цьому кожне п’яте домогосподарство, як і в минулому році, входить молода сім’я, де чоловік і жінка віком до 35 років. Однак у більшій частині сімей (62%), як і раніше, дітей немає. І найбільше таких домогосподарств зараз, на диво, в селах. Нарешті, по кількості домогосподарств, які складаються тільки з однієї людини, лідирують Чернігівська, Хмельницька, Вінницька та Дніпропетровська області (їх тут від 37% до 44%).


У переважної більшості сімей, незалежно від того, сільська чи міська це місцевість, є власне житло (95%). Орендують будинок або квартиру, за офіційною статистикою, лише 4%. Проте наголошується, що житлоплощу у 39% сімей нижче санітарної норми (13,65 квадратних метра на людину). У великих містах майже половина домогосподарств зіткнулися з цією проблемою, а в селах від нестачі місця страждає третина.

“Зокрема, житлова площа чверті домогосподарств коливається від 9 кв. м до 13,65 кв. м на одну людину. Але майже в кожному десятому випадку — це навіть менше 7,5 кв. м”, — додають у Держстаті.

 

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному


При цьому кожна п’ята українська родина живе в будинках, які побудували ще в 1960 році, а 70% — у будинках 1960-1980-х років. Житлом, яке з’явилося вже в незалежній Україні, володіють лише 11% домогосподарств.

Тим часом більше половини українців все ж задоволені своїми житловими умовами. У великих містах такої точки зору дотримуються 63% сімей, а в селах — 45%. При цьому в сільській місцевості майже у половини житло немає каналізації і ванни/душа. У той же час незадоволені своїм житловим становищем тільки в 15% домогосподарств.