Виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет стверджує, що не говорив в інтерв’ю про підтримку на адресу Партії регіонів, хоча на сайті чернігівської телекомпанії “Свобода” текст його виступу досі доступний.

В інтерв’ю LB.ua, опублікованому 4 липня, Шкарлет назвав публікацію від 17 жовтня 2010 року “дивною”.

“Повірте, я цього інтерв’ю реально не читав. І точно такого не міг сказати. Там написано, ніби я сказав, що я підтримую Партію регіонів ще з 2004 року. Але у 2004 році я працював лише один рік на посаді ректора приватного університету. Мені треба було форматувати навчальний процес, шукати приміщення, шукати викладачів. У 2007–2009 роках я дуже плідно співпрацював з Миколою Томенком по цілій низці проєктів. Скажіть мені, яка стиковка може бути з Партією регіонів?” – сказав Шкарлет.

Він наполягає, що не вимовляв фрази про те, що поділяє позицію політсили тодішнього президента Віктора Януковича.

“Я не давав це інтерв’ю. Можливо, там є питання, які мені ставили, але цей абзац я взагалі не пам’ятаю”, – заявив в.о. міністра.Він зізнався, що говорив президенту Володимирові Зеленському про можливе оприлюднення свого “сліду” в Партії регіонів, від якої його обрали до Чернігівської обласної ради. За словами Шкарлета, відмовитися від пропозиції балотуватися йому як ректорові Чернігівського державного технологічного університету було неможливо.

“У 2010 році мене обрали ректором, у травні я почав виконувати свої обов’язки. У вересні люди з керівництва обласної адміністрації мені сказали: “Ти балотуєшся”. Попит на рейтингових політиків завжди був, є і буде… Університет – державна установа. Я не хотів ризикувати – якщо в цій політичній частині ти відмовляєшся від чогось, значить, завтра страждати буде, можливо, весь колектив”, – пояснив він.

25 червня 2020 року Кабінет Міністрів призначив Шкарлета заступником міністра та в.о. міністра освіти. До цього комітет Верховної Ради України з питань освіти не рекомендував парламенту голосувати за цього кандидата.

У червні в Києві відбулося кілька акцій протесту проти цього призначення, остання відбулася 30 червня біля будівлі Кабінету Міністрів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у Шкарлета є три місяці, щоб проявити себе на посаді в.о. міністра.