У день 6 листопада віруючі православної церкви шанують ікону Богородиці «Всіх скорботних Радість». Інші назви свята: «Светець», «Скорботна Божа Мати».

У XVII столітті в Преображенській церкві перебувала ікона «Всіх скорботних Радість». Сестра патріарха Іоакима Євфимія хворіла, і ніхто не міг вилікувати її рани в боці. Вона помолилася Пресвятій Богородиці в 1688 році і почула голос, який повідомив, що вона може зцілитися біля образу «Всіх скорботних Радість». І дійсно жінка вилікувалася після молитви. Далі образ неодноразово дивом зціляв людей.

На Русі 6 листопада називали “день Афанасія”, “Опанас”.

З цього дня починалися зимові посиденьки дівчат. Дівчата ткали, пряли при світлі скіпки, яку ставили в спеціальне зміцнення – светець. Звідси і пішла назва свята. А щоб робота йшла швидше і не було нудно, розважали себе співом і страшними історіями. Збиралися зазвичай щовечора, крім великих свят і субот.

У цей день потрібно стримувати себе від емоцій, а їх буде багато і багато з них будуть не дуже приємними. Не проявляйте гординю, зарозумілість, гидливість і злість. Так ви тільки опинитеся в незручному становищі. Також краще не йти на необґрунтовані ризики.

Постарайтеся сьогодні бути обережніше з дзеркалами. Якщо воно сьогодні розіб’ється, вас чекає велика біда – втрата близької людини або ж ви дізнаєтеся страшну таємницю.