“Мій син зараз воює в зоні АТО. Чула, що родини учасників операції мають право на пільги. На які, розкажіть, будь ласка, детальніше, може претендувати сім’я зі Львова?

Оксана Попович, м. Львів

 

Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міської ради:
– 31 липня 2014 року на сесії Львівської міськради затвердили Комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей-жителів Львова. Допомога від міста учасникам АТО і їхнім сім’ям поділена на блоки.
 
Перший блок заходів – організація поховання загиблих, другий – транспортування львів’ян-учасників у зону АТО і назад, третій – звільнення сімей учасників зі Львова від оплати комунальних послуг, четвертий – матеріальна підтримка сімей. Уже п’ять львівських сімей учасників АТО їх отримали. 
 
Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції передбачає подання матеріальної допомоги та надання пільг, подання комплексної та матеріально-технічної допомоги підрозділам, які беруть участь у АТО. Ми ці кошти вишукували та забирали з різних щорічних програм. 
 
Програми забрані з управління молоді, сім’ї та спорту, з управління соціального захисту. Ми планували у місті провести певні ремонтні роботи, але цього року вирішили їх не реалізовувати через події в державі. Таким чином ми знайшли у міському бюджеті 2,5 мільйона гривень, які й перерозподілили для компенсацій учасникам АТО. 
 
Для виплати допомоги створено комісію, яка розглядатиме заяви жителів і в кожному окремому випадку призначатиме розмір матеріальної допомоги. Рамки допомоги не встановлені. Її розмір залежатиме від поранення, бо вони бувають також різні. Комісію очолює в.о. заступника міського голови з гуманітарних питань Олег Березюк.
 
Джерело: LvivPost