Наші статті
Подобається

Яких реформ чекати від нового парламенту?

31/10/2014     Автор: Яна Романська
Яких реформ чекати від нового парламенту?

Поки у парламенты формується чергова більшість та проходять торги за ключові позиції, просочилася інформація про те, що майбутня парламентська коаліція пропонує ряд нових реформ до чинного законодавства:

Наша команда вирішила розібратися у тому, яких поправок та реформ слід очікувати вже найближчим часом:

Трудовий кодекс

Зокрема йдеться про утвердження нової редакції Трудового кодексу, яка дозволить роботодавцям оптимізувати трудовий процес.

Коаліційний проект, запропонований «Блоком Петра Порошенка», передбачає механізм щодо прийому і звільнення працівників без погодження з профспілками.

Крім цього, пропонується ввести режим індивідуального гнучкого робочого графіка і можливість тимчасового переведення працівників на інші підприємства.

 

Полегшення надходження товарів до ЄС

Також перед парламентською коаліцією постало питання усунення технічних бар'єрів і забезпечення відповідних умов для реалізації українських товарів в Європейському Союзі.

Для досягнення зазначених цілей необхідно привести українську систему технічного регулювання у відповідність із нормами ЄС. Так, необхідно підготувати спеціальні незалежні органи стандартизації та метрології, розробити і впровадити технічні регламенти на основі директив Нового та Глобального підходу, а також створити і затвердити державні стандарти, що котируються в ЄС.

 

Подбати про якість харчів

Також серед поставлених завдань коаліції передбачено впровадження системи регулювання та державного контролю над безпекою харчових товарів, забезпечення впровадження системи НАССР на підприємствах України.

 

Не приватизував – на ліквідацію

Крім цього, коаліція планує зменшити кількість об'єктів, які не підлягають приватизації об'єктів. Очікується, що їх не повинно бути більше 500 з урахуванням розташованих у Криму.

Водночас, коаліцією відводиться півроку на передачу державних об'єктів, які «не забезпечують виконання функцій органів державної влади» та які не планується закріплювати в держвласності, Фонду державного майна для подальшої приватизації, яка повинна бути завершена за три роки.

Всі об'єкти, виставлені на приватизацію, але так і не продані протягом двох років, планується ліквідувати.

При цьому всі функції з управління іншими державними об'єктами планується передати в єдину державну холдингову компанію та заснувати інститут незалежних директорів.

Крім цього, на Фонд держмайна також ляжуть обов'язки з підготовки об'єктів до продажу.

 

У підсумку, не будемо применшувати значення цих реформ, однак новостворений Уряд міг би взятися і за вирішення більш нагальних потреб національного та міжнародного маштабу. 

Виникає питання. Чи це не своєрідне замилювання очей, спроба хоч якоїсь діяльності, поки довогоочікувана коаліційна більшість не буде сформована?