42

Першим у списку може бути Дніпропетровськ, далі Дніпродзержинськ, Красноармійськ і добра половина Донбасу та Луганщини

Рада прийняла закон, який забороняє пропаганду тоталітарних режимів (фашистської і комуністичної), виконання якого вимагає серйозних витрат на перейменування населених пунктів, названих на честь вождів того режиму.

Наприклад, місто-мільйонник Дніпропетровськ – на честь комуністичного лідера Григорія Петровського. Або чвертьмільйонний Дніпродзержинськ, який носить ім'я головного гебіста РФ Фелікса Дзержинського. Приблизний список міст і селищ.

ГРОШІ

Журналісти порахували, скільки треба витратити, щоб перейменувати міста. За інформацією Київради, ціна однієї нової таблички з назвою вулиці – близько 1200 грн, вартість нового штампу в паспорті – 85 коп. державного мита (і черги, щоб цей штампик поставити).

Одна перейменована вулиця з сотнею будинків обійдеться держбюджету в 120 тис. грн, а за штампи в паспортах, наприклад, жителі "Дніпра" поповнять скарбницю на 840-850 тис. грн.

Скільки всього вулиць доведеться перейменувати у країні, сказати складно. За даними Держстатистики, у нас близько 30 тисяч населених пунктів, у кожному з яких обов'язково була раніше вулиця Леніна. Це вже 30 тисяч вулиць. Плюс величезна кількість Комуністичних, Радянських, Більшовицьких і т. д.

За приблизними оцінками економіста Олександра Охріменка, на все потрібно близько 5 млрд грн, або більше 1% держбюджету:

"Це не тільки таблички. Це нові атласи в школи, демонтаж пам'ятників та інше. Під шумок багато мерів під виглядом перейменування спробують "освоїти" бюджетні гроші, хоча краще було б на них нарешті відремонтувати дороги".

Політолог Вадим Карасьов каже, що, оскільки закон ще не підписаний президентом, то можливе його доопрацювання. "Думаю, що президент підпише. Але прийняття закону необхідним не було. Просто владі потрібно було показати свою роботу і відвернути людей від кризи".

"Закон президент підпише. Але втілення загальмується через брак грошей", – упевнений політолог Тарас Березовець.

Один із співавторів закону нардеп Ганна Гопко вважає, що з грошима проблем не буде:

"Цифра 5 млрд грн – завищена. Чимало мешканців таких міст, у тому числі і меценати, дадуть гроші, щоб позбутися радянського минулого".

ІСТОРІЯ 

Населені пункти в Україні і раніше змінювали імена, але на прохання місцевих жителів і за рахунок місцевих бюджетів. Зазвичай це невеликі села, до 10 тис. осіб. З великих міст був перейменований лише Маріуполь (колишній Жданов, названий на честь комуніста Андрія Жданова). Але це було в 1989 році, тому оплатили витрати з бюджету Української СРСР.

ЩО МОЖУТЬ ПЕРЕНАЗВАТИ.

По карті видно, що найбільше населених пунктів з "комуністичними" назвами розташовані на сході України. Першим, ймовірно, стане Дніпропетровськ: його давно хочуть назвати Сичеславом.

У списку кандидатів також можуть бути Дніпродзержинськ, Дзержинськ, Артемівськ (від імені більшовика Федора Сергєєва-Артема), Свердловськ (на честь першого голови парламенту радянської Росії Якова Свердлова), Луначарське і Цюрупинськ (від імен радянських народних комісарів освіти і продовольства), Молодогвардійськ, Іллічівськ (від по батькові Леніна), Завіт-Ленінський, Торез, Тельманове (в честь французького комуніста Моріса Тореза і німецького Ернста Тельмана), а також – всі населені пункти, в назві яких є слова "Красний" або "Червоний": Красноармійськ, Краснодон, Красний Партизан, Красний Луч, Красний Лиман, Червоний Оскол і так далі.

 

Джерело: Корупція.Інфо

за матеріалами: Сегодня.ua