долар

Експерти прогнозують, що вівторок буде досить цікавим днем на валютному ринку. Якщо НБУ продовжить допускати відстрочені заявки імпортерів, то, найімовірніше, курс долара знову піде вгору.

Сьогоднішні торги на міжбанку почалися з котируванням долара в діапазоні 21,65-21,95 грн/$. 

17 березня міжбанківський ринок відкрився вже з підвищенням курсів валют. Долар вийшов на ринок на рівні 21,65-21,95 грн/$, євро подорожчало з моменту закриття на 7 копійок, почавши торги на рівні 22,9620-23,2760 грн/євро. Російський рубль також додав у вартості і вийшов на ринок з котируваннями 0,3510-0,3560 грн/рубль.

Експерти прогнозують 2 сценарії торгів на міжбанку. Якщо НБУ, як і вчора, буде по-трохи допускати імпортерів до ринку, попит знову буде зашкалювати і долар разом з євро обов'язково піднімуться у вартості.

Якщо ж Нацбанк продовжить валютні обмеження, вийшовши на ринок з двосторонніми котируваннями для того, щоб дати цінові орієнтири ринку, то валюта або опуститься в ціні, або буде триматися на плаву. Проте другий метод тільки тимчасово утримає валюту, адже заявки імпортерів нікуди не діваються, а лише переходять в розряд «відкладених».

Серед населення і бізнесу до цих пір також немає впевненості в стабільності курсу.

Опитування, проведене на фінансовому порталі «Мінфін» говорить про те, що 43% опитаних вчора, 16 березня, приблизно вгадали офіційний курс НБУ (21,770381 грн за долар). У той же час 32% вважають, що він повинен був бути нижче 21,50 грн за долар. 25% опитаних впевнені, що він повинен був бути вище 22,51 грн за долар. Це говорить про те, що серед громадян України немає єдності думки з приводу як офіційного курсу, так і ринкового.

\