Який сенс людині працювати, якщо вона після цього втратить субсидію, передає Корупція.Інфо.

Держава, крім мільйонів пенсіонерів, отримала мільйони субсидантів і заходить у тупик.

Субсидії слід ліквідувати. Усім. Тільки адресна допомога. Субсидії — це гальмо розвитку держави.

А ціна на газ повинна бути така, як собівартість видобування українського газу: 70-100$ за 1000куб.м. Його достатньо для українських споживачів. Якщо бракуватиме, можна і економити. Тоді батареї у квартирах не будуть «червоними», коли на вулиці +10.

Популярне:"Запропонував пощедрувати": На Харківщині педофіл заманив і зґвалтував дитину

Цікаво, чи знайдеться хоча б одна політична сила, яка хоча б перед виборами поставить це питання.

 

Що стосується субсидій готівкою для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, то в січні-листопаді 2017 госубсідіі були призначені 773,2 тисячі домогосподарств (87,7% з числа тих, які звернулися). Серед цих домогосподарств майже половина (49,7%) складаються з однієї особи, 25,2% – з двох, решта – з трьох і більше осіб. У січні-листопаді 2017 року загальна сума призначених субсидій становила 2167,0 млн грн (у міських поселеннях – 446,0 млн грн, у сільській місцевості – 1721,0 млн грн).

«Держава має величезні заборгованості перед зовнішніми кредиторами в розмірі близько 65 млрд. Доларів. Більш того: в 2018 році уряд має повернути майже 15 млрд. доларів. Очевидно, що для того, щоб повертати борги, необхідно піднімати економіку країни, а саме збільшувати ВВП. Крім цього, необхідно мінімізувати основні державні витрати, що уряд і робить ».

За словами експерта, одна з найбільш витратних статей державних витрат – це пільги і субсидії, на які йдуть мільярди гривень. Наприклад, в минулому році загальний розмір виплат по субсидіях в січні-листопаді склав понад 4,45 млрд. грн. Але в 2017-му загальний розмір субсидій за цей же період знизився більш ніж на 18%, і в цьому криються подальші суттєві резерви для економії.

Експерти практично одностайні: розмір субсидій буде знижуватися. І тому є як мінімум три причини. Перша з них – зростання «паперових доходів», що безпосередньо пов'язано з прийдешнім збільшенням мінімальної зарплати до 3723 гривень. Якщо нинішній механізм нарахування субсидій, при якому на новий опалювальний сезон при розрахунку розміру субсидії враховуються доходи за I і II квартал поточного року, збережеться, то через зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року зменшаться субсидії на опалювальний сезон 2018/2019 – тобто з жовтня 2018 го.

Ситуація з субсидіями в Україні катастрофічна: хто залишиться без "знижки"
Друга причина пов'язана з урізанням соціальних норм, згідно з якими розраховуються субсидії. В Україні норми традиційно знижують з 1 травня і не виключено, що аналогічні мери будуть зроблені і в 2018 році, вважає економіст Андрій Мартинюк.

Нарешті, третя причина зменшення субсидій – монетизація пільг. За словами аналітика Сергія Шевчука, вона призведе до зростання доходів на папері при тому, що реальні доходи багатьох фактично залишаться на тому ж рівні, а у деяких навіть зменшаться, адже їм доведеться оплачувати послуги, якими раніше вони користувалися безкоштовно.

Нещодавно повідомили, що в українців у 2018 році можуть забрати знижку не тільки через велику покупку або неточносту в декларації, але і за результатами обстеження житлових умов субсідіанта.

Забрати знижку можуть:

Якщо не вчасно заплатити за комуналку. При цьому якщо борг пов'язаний з затримкою зарплати або пенсії, то відняти субсидію не мають права.

Якщо збрехати в декларації. Якщо виявиться, що субсідіант приховав додатковий дохід або майновий стан, чиновники мають право забрати знижку.

Якщо зробити покупку на суму від 50 тис. грн. Субсідіанти, згідно з постановою, не можуть одноразово витратити таку суму.

Якщо соціальний інспектор обстежив житло і знайшов невідповідності. Тепер соціальна служба має право прийти в «гості» до субсідіанту і якщо «ревізору» здасться, що субсідіант живе на «широку ногу», субсидію можуть забрати.