Радник президента України Ігор Новіков звинуватив НАК “Нафтогаз” у високих цінах за газ для споживачів в січні. Він також пояснив, чому в січні платіжки з цінами на газ вийшли на 1-2 000 гривень вище очікуваних.

Про це Ігор Новіков написав у своєму пості в соцмережі Facebook.

“Сьогодні відбулися дві знакові події: 1. НАК і Міністерство гучно повідомили світу, що для нас (простих смертних абонентів) газ в січні буде по 4 650 грн за тисячу кубометрів (правда без ПДВ, націнок газзбутів і транспортування). 2. Прийшли платіжки за січень з ціною 6 913 грн (від, наприклад, Київоблгаззбут) за ту ж тисячу кубів, яка як не крути – ось і близько не 4 650 грн. Якого х@я, цілком резонно запитаєте ви “, – пише Новиков.

За його інформацією, НАК “Нафтогаз” влітку закупив дорожчий газ і зараз продовжує його реалізовувати на ринку енергоспоживання. Новиков заявив, що менеджмент “Нафтогазу” лобіював постанову Кабміну від 24 січня, яка заднім числом перераховує тарифи до 4 650 гривень.

Але через те, що договори з учасниками ринку вже були укладені, прийняття цієї постанови не відбилося на реальних цінах на газ для споживачів.

Новіков пообіцяв звернутися до Зеленського з приводу цього питання і опублікував фотографії “довідки” для президента України.

Раніше повідомлялося про те, що “Нафтогаз” переглянув січневу ціну на газ для населення. Вона стала нижче торішніх січневих розцінок. Зниження ціни пов’язане з аномально теплою зимою.