Президент України Петро Порошенко обіцяв прийняти закон про імпічмент ще п'ять років тому, заявив один з лідерів партії "Воля", позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко 9 квітня на брифінгу у Верховній Раді. Відео він опублікував на своєму сайті.

Напередодні на погоджувальній раді депутатських фракцій і груп він сказав, що глава держави Петро Порошенко і його суперник у другому турі виборів президента України, актор Володимир Зеленський повинні протягом доби звернутися до Верховної Ради з приводу прийняття законопроекту про імпічмент №7248 перед другим туром президентських виборів .

"Мільйони українців хочуть, щоб наступний президент вже на 24-му році після того, як Конституція була прийнята, був підзвітний і підконтрольний українському народові. Законопроект про імпічмент – це та обіцянка президента Порошенка, яка була дана ще п'ять років тому, коли він висував свою кандидатуру на пост президента в 2014 році. і в 2014 році Блок Петра Порошенко підписав коаліційну угоду, в якій було зазначено, що в першому кварталі 2015 роки як невідкладний буде внесений законопроект про президента України і припинення його повноважень, то є закон про імпічмент. Але пройшло п'ять років – і нічого немає ", – сказав політик.

8 квітня в ефірі телеканалу ICTV президент України Петро Порошенко заявив, що Україні необхідний закон про імпічмент і що він готовий делегувати своїх представників для обговорення і вироблення "об'єктивної і збалансованої компромісної версії, яка дозволить прийняти цей закон".

"Шановний Петре Олексійовичу! Які можуть бути робочі групи? Якщо законопроект про імпічмент внесений ще 31 жовтня 2017 року, він готовий для того, щоб його розглядати. Його треба розглядати і голосувати, а не створювати якісь умовні робочі групи для того, щоб в черговий раз заговорити це питання і нічого не взяти ", – заявив Дерев'янко.

Він переконаний, що законопроект необхідно розглянути до другого туру президентських виборів: якщо не вдасться зробити це на поточному парламентському тижні, то необхідно, щоб фракція Блоку Петра Порошенка ініціювала позачергове засідання або зробила наступний тиждень також пленарним.

"Щоб українці побачили, що кандидати в президенти мають гідність, мають яйця, в кінці кінців. Ми хочемо, щоб це не було предметом чергових аналізів. Ми хочемо, щоб цей закон в кінці кінців був прийнятий. Для того, щоб закон про імпічмент – який ви обіцяли п'ять років тому і не внесли, але в 2017 році я вам допоміг і вніс – прийняти ще до другого туру виборів президента. щоб вся країна побачила: ви говорите правду або це черговий трюк для того, щоб пройти до другого туру і нічого не зробити. Чекаємо вашої відповіді ", – підсумував народний депутат.