Після надання Томосу про автокефалію українська держава повинна забезпечити правопорядок та подбати про безпеку громадян. В першу чергу, видворити із України резидентів інших держав, яких є доволі багато серед священників. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний.

«Треба розрізняти священнослужителів, бізнесменів у рясах і резидентуру у рясах. Якщо в черговий раз українська держава проявить слабкість, то ми будемо мати не тільки конфлікти, а й збройні заворушення, які робитимуться від імені церкви. Агентів у рясах треба відправити туди, де вони мають бути», – сказав він, звертаючись до СБУ та Міністерства внутрішніх справ.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

При цьому Безсмертний зауважив, що по окремих священниках існує по чотири-п’ять кримінальних справ, але «їм ніхто ходу не дає». Більше того, про це не знає громадськість.

«Вселенський патріарх і його резиденція вчинили дуже мудро, сказавши: ось вам шанс, здавайте екзамен, бо Томос – це документ, який видадуть тільки тоді, коли оберуть патріарха, а це станеться лише тоді, коли зберуться разом всі православні церкви», – зазначив він.

Щодо вирішення питання з церковним майном, Безсмертний не бачить особливих проблем. Він стверджує, що останні три роки представники всіх православних церков спілкувалися між собою. Вони навіть адміністративно домовилися, як все буде поділено між паствами, як будуть нарізані єпархії.

Крім того, політик вважає, що з наданням Томосу православ’я отримує шанс «вирівнятися в стосунках та в діалозі з Римом».

«Дай Боже, щоб об’єдналися православні церкви, але в Україні є ще й греко-католики. А це дорога до того, щоб подолати ще й проблему колишнього великого розколу між католицизмом і православ’ям та об’єднати християнство. Це, в свою чергу, може врятувати Європу, яка зараз тріщить по швах», – сказав він.

На його думку, якщо Київ хоче зіграти серйозну цивілізаційну роль в процесі об’єднання християнства, він міг би «взяти це на прапор і не займатися дріботінням та використанням Томоса в політичних маневрах».

«Треба завжди пам’ятати, що церква відповідальна перед суспільством. А будь-який священник – це насамперед людина, яка має виконувати Конституцію та закон. Якщо ти одягнув рясу, то, будь ласка, служи Богу та людям. І тут держава має поставити паркан і сказати «ні». Якщо ти бізнесмен – знімай рясу. Якщо ти КДБ – знімай рясу – одягай погони. Цю нечисть українська держава має викинути і дати можливість священнику бути священником та служити народу, – наголосив Безсмертний.