4 січня відзначається День Святої Анастасії, відомої як покровителька вагітних жінок. У цей день дивилися на погоду і говорили про те, яким буде жовтень місяць.

Також існувало безліч прикмет, за якими судили про врожай. Народженим в День Святої Анастасії варто було носити талісман з яшмою, оскільки вважалося, що це допоможе вберегтися від злих сил. – повідомляє Корупція.Інфо

Анастасія вважається покровителькою всіх породіль, а тому, їй молилися, щоб попросити допомоги у легких пологах. У народі Анастасію часто називали "постниця", оскільки її день, 4 січня, передував Різдвяному посту.

Їй також молилися про здоров'я і добробут дітей, вирушаючи до церкви 4 січня. Крім того, вважалося, що Анастасія протегує невинно засудженим людям.

В день 4 січня селяни ріжуть свиней для різдвяного столу. Починають готувати їжу до свята. Дуже популярною була свиняча ковбаса.

Заміжні жінки і дівчата на виданні вишивали 4 січня особливі рушники. Вважалося, що саме вони можуть бути надійними оберегами і допомогти легше народити дитину, а також зберегти здоров'я матері. Таким рушником бабка-повитуха згодом витирала піт з чола жінки, що народжує і вимовляла змови, які допомагали полегшувати біль і страждання.

Народні прикмети на 4 січняУ цей день суворо заборонялося бити тварин, інакше у людини будуть проблеми з ногами, виникнуть різні хвороби. Дівчатам не слід проколювати вуха в День Святої Анастасії, оскільки прикмети говорять, що проколи в цьому випадку довго не заживуть.

Не можна 4 січня ходити по будинку босоніж, тому що в іншому випадку близька людина може сісти у в'язницю. У цей день не можна в'язати, щоб ніхто з родичів не був засуджений.

Вважається, що 4 січня сняться погані сни, які пророкують біду. Добре, якщо в цей день людині нічого не приснилося.Погода на День Анастасії, 4 січня, віщує погоду в жовтні. Якщо жінка народжує дитину в 

День Анастасії, то це, за прикметами, віщує удачу. Пологи будуть легкими, а сама дитина з'явиться на світ міцним і здоровим. Щоб дитина швидше народилась, розв'язували всі вузли на одязі, розплітали коси.

4 січня вагітних жінок годували кашею, щоб запобігти викидню. У День Анастасії майбутнім матерям заборонялося шити. Багато бурульок на даху будинку 4 січня віщує урожайний рік.

Якщо 4 січня хмари пливуть проти вітру – чекай снігопадів у найближчі дні. Якщо у річці стало менше води, значить рік буде несприятливим для рибальства. Крім цього, така прикмета віщує посуху влітку.‡агрузка...