682175

Директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця переконаний, що ідея "новоросії" у Маріуполі більше не має підтримки, однак у Кремлі не відмовляються від бажання створити квазідержаву на території України.

Таку думку експерт висловив у коментарі, аналізуючи заяву посла США в Україні Джеффрі Пайєтта про те, що проект "Новоросія" помер у Маріуполі.

"Свідомість населення (у Маріуполі, — "24") кардинально змінилася. Можна порівняти з окупованими територіями, де 90% населення підтримують "ДНР" і "ЛНР", а більшість не хоче повертатися в Україну та виступає проти", — зазначив Перепелиця.

На переконання експерта, для того, аби змінити думку населення, яке залишилось на окупованих бойовиками територіях, доведеться витратити багато часу.

"Навіть, якщо російські війська підуть звідти, для того, щоб ситуація змінилася, потрібні роки", – переконаний він.

За словами Перепелиці, Україні не варто розраховувати, що Кремль відмовився від своїх планів — він лише чекає послаблення тиску з боку Заходу.

Після того, як знімуть санкції, "Новоросія" відновиться на території України. Тому варто розуміти, що "Новоросія" загинула, але лише в Маріуполі. В планах Росії "Новоросія" не загинула,
— наголосив він.