Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні немає “відкату” антикорупційних реформ. Водночас на питання щодо призначення Юрія Вітренка головою правління “НАК Нафтогаз” він не відповів.

Зеленський проігнорував запитання журналістки про ситуацію в “Нафтогазі”. Це сталося під час пресконференції з держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Що трапилося на пресконференції

Журналістка поставила Зеленському та Блінкену кілька питань. Зокрема, про російських військових на кордоні з Україною, військову підтримку України і дії НАТО, розширення дипломатичних дій США, вплив ексадвоката Дональда Трампа – Руді Джуліані – на “відкат” антикорупційних реформ в Україні та про ситуацію зі зміною глави “Нафтогазу”.

На запитання про ситуацію навколо “Нафтогазу” глава держави уточнив у журналістки, який стосунок до цього має Джуліані. У відповідь працівниця ЗМІ пояснила, що питання про ексадвоката Трампа і “Нафтогаз” не пов’язані між собою. Після того президент прокоментував лише запитання про Джуліані, а питання про компанію проігнорував.

Як відповів Зеленський

Президент розповів про земельну реформу і конкурси на посаду керівника антикорупційної прокуратури. Крім того, він прокоментував ситуацію навколо Конституційного Суду та згадав закон про водний транспорт і банківський закон.

“Я не розумію, що таке відкат назад, зазвичай, я тільки йду вперед”, – заявив глава держави.

Реакція Блінкена

Держсекретар США додав, що під час зустрічі із Зеленським політики обговорювали продовження роботи в напрямку корпоративного управління.

“Це питання надзвичайно важливе. Зокрема це стосується “Нафтогазу”, але не тільки його. Це стосується основних інститутів”, – пояснив Блінкен.

Коротко про скандал довкола “Нафтогазу”

28 квітня Кабмін визнав роботу компанії незадовільною. Через мільярдні збитки Андрія Коболєва звільнили з посади глави правління “Нафтогазу”.

Крім того, уряд звільнив членів наглядової ради, однак згодом їх переобрали у тому ж складі.

На місце нового керівника призначили в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

30 квітня всі члени наглядової ради “Нафтогазу” 30 квітня подали у відставку. Припинення повноважень набуде чинності 14 травня.

Речник Держдепу США Нед Прайс заявив, що Білий дім вкрай стурбований рішенням розпустити наглядову раду й замінити керівництво “Нафтогазу”.