Син президента-втікача Віктора Януковича Олександр планував через посередників здійснити провокацію у центрі Києва.

Про це на брифінгу повідомив заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

"15 та 16 вересня спільно з Національною поліцією заблоковано наміри колишнього лідера "Молодих регіонів" Сергія Хижняка, який переховується на території РФ, за вказівки та фінансування Олександра Януковича організувати провокаційну акцію поблизу Адміністрації президента України. Організаторів та учасників акції затримано, допитано. Задокументований її замовний характер, вилучено відповідну документацію", – розповів Кононенко.

Затримані розповіли, що за акцію мали заплатити $3 тис.

"Аванс у розмірі 30 тисяч гривень був перерахований Хижняком на банківську картку організатора акції одразу після отримання згоди на її проведення", – додав заступник Грицака.

Додамо, олександра Януковича оголосили у розшук у лютому 2014-го. Йому інкримінують службове підроблення, ухилення від сплати податків, привласнення майна у великих розмірах, фіктивне підприємництво.

Крім того, Син колишнього президента остаточно програв суд Національному банку про відшкодування збитків його банку – "Всеукраїнський банк розвитку".

Він просив НБУ відшкодувати йому 1,5 млрд грн збитків.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Позовна заява мотивована тим, що він (Олександр Янукович) є засновником і власником 100 відсотків акцій публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку", – йдеться в рішенні.

2014 року Нацбанк визнав ВБР банкрутом, а 2015-го – розпочав процедуру його ліквідації.

Це, на думку Януковича-молодшого, позбавило його можливості розпоряджатися своєю власністю, акціями товариства та володіти всіма майновими правами, які посвідчують ці акції.

Крім того, він вважає, що ВБР був "стабільною банківською установою" до прийняття рішень про банкрутство.

"Розмір завданої йому майнової шкоди, дорівнює ринковій вартості 100-відсоткового пакету акцій ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", – пояснюють у суді.

2017-го Янукович звернувся до суду стягнути з НБУ цю суму. Однак Печерський райсуд тоді вирішив, що позов був передчасним, адже його не позбавили права власності на акції банку, а лише тимчасово обмежили право управління.

Наступного року таке ж рішення ухвалив апеляційний суд.