yanukovich_10_650x410

Масова втеча Віктора Януковича та його оточення в Москву спровокувало останню хвилю доларового попиту на оренду елітних квартир. Втікачі соратники Віктора Януковича орендували столичне житло, не звертаючи уваги на ціну, розповідають ріелтори

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на матеріал РБК.

У ніч з 22 на 23 лютого Віктор Янукович втік з України в Росію через Севастополь. Тоді ж з Києва до Москви прилетіли кількадесят чиновників і бізнесменів найвищого рівня – з сім'ями і домашнім персоналом. Буквально наступного дня всі вони з'явилися в столичних агентствах нерухомості, іноді діючи безпосередньо, іноді через російських довірених осіб, згадує регіональний директор департаменту елітної житлової нерухомості Knight Frank Russia & CIS Олена Юргенева.

"З початку минулого року ми спостерігали ажіотажний попит на оренду елітних квартир з боку громадян України, – підтверджує генеральний директор агентства нерухомості "Бон Тон" Надія Коркка. – При цьому хороші пропозиції здавалися за високою ціною в доларовому еквіваленті (від $ 15 тис.) в найкоротші терміни".

"Нерідко українці приймали рішення про оренду менше ніж за добу, згадує вона. Замість експатів, які в той час масово залишали Росію, приїжджали українці з близького оточення колишньої еліти країни, які орендували житло практично без торгу, з першого ж перегляду, аби воно підходило їм за площею і якістю проживання", – зазначає голова ради директорів Kalinka Group Катерина Румянцева.

Клієнти з України шукали в оренду дуже великі квартири – 400-500 кв. м, розрахованих на великі сім'ї (п'ять-шість спалень), з пишною обробкою в палацовому стилі, зазначає Олена Юргенева з Knight Frank. Проте достатньої пропозиції таких квартир в Москві не знайшлося, тому, інтенсивно поїздивши по ринку кілька днів, більшість українських клієнтів купили або зняли заміський будинок за завищеною нерідко ціною.

Українські орендарі елітного житла в Підмосков'ї віддавали перевагу в першу чергу Рублево-Успенському шосе. Там, де їх залучали дорогі селища, санаторій "Барвіха" і "Ландшафт", розповідають ріелтори. У Москві, за словами Юргеневої, високопоставлені екс-чиновники України воліли райони, традиційно популярні у експатів: Арбат, Тверська, Остоженка, Патріарші пруди. 

Агентство Kalinka Group зафіксували в минулому році і другу хвилю підвищеного попиту на елітну оренду з боку українців: у серпні 2014 року, коли загострилися військові дії на південному сході України, в Москву знову поїхали заможні квартиронаймачі.

Обидва рази на частку громадян України припадало близько третини угод в елітному сегменті, але вони сильно відрізнялися по середньому бюджету, згадує Румянцева. 

Офіційної інформації про те, де розмістилися колишні високопоставлені чиновники уряду Януковича, мало. Наприкінці лютого минулого року політик Олег Мітволь повідомив РБК, що "група українських громадян" купила будинок в підмосковній "Барвисі" за $52 млн, а до цього в цьому будинку бачили поваленого президента України Віктора Януковича.