Розміри хабарів і відкатів в українських портах, встановлені депутатом від "Народного фронту" Сергієм Фаєрмарком, перевершують побори часів президентства Віктора Януковича.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ, передає Корупція Інфо

Про це заявляють представники стивідорних компаній та агрохолдингів.

"Якщо ти хочеш побудувати причал, реалізувати інвестиційний проект, потрібно отримати погодження в АМПУ. Але без Сергія Олександровича твоє питання не вирішиться, тобі акуратно порекомендують зустрітися з цією людиною. У процесі переговорів Сергій Олександрович довго ходить навколо так близько, з'ясовує рентабельність запланованого на причалах бізнесу, мудрує, настільки прикидається "державником" і стратегом, що схоже, сам починає в це вірити. Його улюблені вирази: "колеги, страшно далекі ми з вами за ціною" і "я не сприймаю кількість грошей, яку можна скласти вдвічі", цинічно натякаючи, що за певного роду послуги треба буде платити. Ціну Сергій Олександрович завжди озвучує не раніше другої зустрічі і, як правило, ця сума настільки освежающе висока і непідйомна, що навіть пам'ятають часи Януковича бізнесмени втрачають самовладання. Далі сценарій простий – не платиш – твої документи місяцями лежать без руху. Починаєш шукати справедливості – запускаються репресії у вигляді депутатських запитів", – коментує ситуацію на умовах анонімності менеджер днопоглиблювальної компанії і співвласник великого виробництва по зберіганню і переробці насіння соняшника.

Видання підкреслює, що останнім часом жоден великий інвестиційний проект в сфері портової не обходиться без участі Сергія Фаермарка. Прикладом є компанія "Ян де Ннл Україна", яка перемогла на тендері з днопоглиблення в порту "Південний"."В одному з автомобілів компанії детективи НАБУ вилучили флешку, належить особистому фінансисту Фаермарка Олександру Лазанюку. Судячи за повідомленнями в ЗМІ, швидше за все на ній виявилися оборотні відомості за "тіньовим" операціях і скани внутрішніх реєстраційних документів кіпрських компаній, яким належить 55% акцій "Ян де Ннл Україна": ці документи вказують на Сергія Фаермарка, як кінцевого бенефіціара обох офшорних компаній. Очевидно, що дві кіпрські офшорки лише якась частина бізнес-імперії Фаермарка", – пишуть "Коментарі".

Відзначається, що скандал, який виник навколо корупційних схем Фаермарка, може коштувати йому депутатської недоторканності.

"Фаєрмарк ризикує повторити долю свого колеги по фракції Миколи Мартиненка. У цьому сенсі показово, що у Верховній Раді скандал з Фаермарком для більшості депутатів не став сенсацією. Багато говорять, що готові проголосувати за зняття з народофронтовца недоторканності. За словами голови підкомітету з питань річкового і морського транспорту комітету з питань транспорту Олександра Урбанського, викритий у корупції або якому-небудь іншому тяжкому злочині парламентарій не має права ховатися за недоторканністю", – йдеться в статті.

Раніше, колишній перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер повідомив, що Сергій Фаєрмарк займається "кришуванням" бізнесу в портах, про що знають усі бізнесмени, пов'язані з галуззю. "Я за родом діяльності минулого року досить багато спілкувався з бізнесменами. Будь-яка проблема, яка у них виникає в портах, її відмовляються вирішувати до тих пір, поки це рішення не буде узгоджено з Фаермарком. Фаєрмарк бере за це гроші", – пояснив Шульмейстер.‡агрузка...