Колишній президент Віктор Янукович зізнався, що просив російського президента Володимира Путіна ввести війська в Україну, назвавши таке прохання "емоційним". 

Про це президент-утікач сказав на прес-конференції в Ростові-на-Дону, відповідаючи на запитання українського журналіста, чи правда те, що він покликав російські війська в Україну, передає Корупція.Інфо

Кореспондент нагадав Януковичу, що 4 березня 2014 року на позачерговому засіданні Ради безпеки ООН постійний представник РФ в ООН Чуркін заявив, що Янукович направив Путіну письмове прохання використовувати російські збройні сили "для захисту населення України"

"Цей Документ справді був, було емоційне рішення якимось чином вплинути на наступ незаконних військових формувань, на насильство в Донбасі", – сказав Янукович. При цьому він вважає, що таке прохання "не було реалізоване". За словами Януковича, він звернувся до Путіна через бажання якимось чином "захистити цих людей".

В той же час Янукович визнав, що його думка для Путіна "не має жодного значення".

Відповідаючи на запитання про те, чи підтримує він "захист" Путіним російськомовних в Криму і на Донбасі, Янукович зазначив, що його позиція в цьому питанні "не має жодного значення". 

"Я на цю тему мав розмову з Володимиром Володимировичем Путіним. Це його, можна сказати так, позиція як людини, як громадянина Росії і як патріота. Тут від того, що я погоджуся з ними або не погоджуся, це не має жодного значення. Вона гідна, викликає повагу. Але як я ставлюся до ситуації в Криму: добре чи не добре, що Крим відокремився від України? Ні, не добре. Я вважаю, що це погано", – заявив Янукович.