За версією слідчих Генпрокуратури, в 2013-2014 роках державі було завдано збитків на суму майже 1,5 млрд доларів, передає Корупція.Інфо
Популярне: ТЕРМІНОВО: відомого київського чиновники жорстоко побили і впритул обстріляли, подробиці шокують
За інформацією джерел з ГПУ, за організацією схеми розкрадань з держбанків стояли представники «молодої команди» Арбузова, голова правління «Ощадбанку» Сергій Подрєзов виконував вказівки, які надходили згори. Чому для виведення коштів вони вибрали саме такий набір компаній-посередників? Яку роль у цьому злочинному фінансовому синдикаті грала Гонтарєва?
Учасники фондового ринку передали в редакцію добірку детальних даних торгів біржі «Перспектива» за 2013-2014 роки. Вони демонструють механізм виведення грошей з «Ощадбанку», «Укргазбанку» і «Укрексімбанку». Держбанк укладав контракт на продаж облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), потім протягом одного дня облігації повторювались через 2-3 посередників і продавалися іншому держбанку за штучно завищеною ціною.
Наприклад, 21 листопада 2013 року «Укргазбанк» продав пакет ОВДП компанії «Фондовий актив», вона в той же день перегнала його ВТБ Банку, а той перепродав цінні папери «Укрексімбанку». Весь прибуток, близько 48 млн грн, залишився у компанії-посередника «Фондовий актив».
На фондовому ринку звертають увагу, що всі учасники схем так чи інакше пов'язані з Гонтаревою і її партнерами. Наприклад, посередник «Фондовий актив» є одним з акціонерів банку «Авангард» (банк належить власникам ICU). Гонтарева використовувала фірму для угод, в яких прямо не хотіли «світити» ICU. Використовувати компанію продовжили і після виходу голови Нацбанку зі складу акціонерів інвесткомпанії.
Через «Фондовий актив» у листопаді 2014 року ICU придбала 25% держпакета акцій Вінницяобленерго. Але іноді організатори вибудовували і більш складний ланцюжок.
«21 січня 2014 року ICU купує у «Ощадбанку» облігації Мінфіну для свого клієнта Westal Holdings Ltd на суму 72,9 млн грн. А 13 лютого того ж року, тобто через три тижні, продає ці ж цінні папери «Ощадбанку» за 78,3 млн грн.
Папери прогнали перекупникові і назад, отримавши дохід на угоді 5,5 млн грн. Кіпрський офшор Westal Holdings Ltd є власником 99,99% акцій банку «Авангард» і належить власникам компанії ICU Костянтину Стеценко і Макару Пасенюку. У 2013-2014 роках серед власників офшору значилася і Валерія Гонтарева.
Як бачимо, учасник фондового ринку ICU проводив операцію в інтересах своїх власників.
У слідства вже є вся інформація по операціях, і дані по переговорах, вже зрозуміло, від кого керівництво ICU отримувало вказівки проводити операції, що фактично є розкраданням державних коштів, немає тільки одного – результату і гучних затримань.
В кінці 2016 року Генеральна прокуратура отримала доступ до документів, які знаходяться у розпорядженні КУА «Інвестиційний Капітал Україна». Суд дав дозвіл вилучити інформацію по всіх операціях з облігаціями внутрішньої держпозики, наведеними компанією Гонтарєвої з 2008 по 2014 рік для ряду компаній-нерезидентів.
За інформацією слідства, в схемах з купівлею-продажем ОВДП були задіяні чиновники Нацбанку, Мінфіну, керівники держбанків, біржі, а також фондові брокери.