Глава Кабміну Арсеній Яценюк доручив оприлюднити програму дій нового уряду, а пізніше сам представив її на розгляд громадськості. Основні дійові особи в програмі не майбутні міністри, а справжні.

Програма прем'єра складається з п'яти пунктів. Перший – сектор нацбезпеки і оборони, другий – реформа юстиції та правоохоронної системи, третій – бюджет і податкова реформа, четвертий – система держуправління, і п'ятий – боротьба з корупцією. За всіма цими пунктами, за словами прем'єра, нинішній уряд вже досягло певних результатів.

На думку політолога, директора Консалтингового агентства Concept GRoup Юлії Комарової, оприлюднення програми самим Яценюком свідчить про те, що амбіції Яценюка не обмежуються прем'єрським кріслом.

«За підсумками виборів ми отримали двох переможців. Кількісну перемогу здобув Блок Петра Порошенка, це за партійними списками і мажоритарною складовою. У той же час моральну перемогу здобув все-таки «Народний фронт» Арсенія Яценюка, який отримав більшість по загальнонаціональними партійними списками. Це і дозволило Арсенію Петровичу перехопити ініціативу. І ми бачимо цілий ряд досить технологічних заяв і кроків прем'єр-міністра на тлі президента, який пішов у більш кулуарну, візантійську складову переговорного процесу.

Тут прем'єр перебуває в тренді очікувань суспільства, яке відчуває, що процес коаліційних переговорів дещо затягнувся.

Суспільство чекало більшої результативності і саме того, про що вчора на засіданні уряду говорив прем'єр, що досить вже домовленостей, пора переходити до наступного питання порядку денного:

«Що робити?».

І найцікавіше відкривається в цій повістці дня те, що вчора прем'єр-міністр сформулював п'ять пріоритетів – це хороший заділ не тільки на діяльність майбутнього уряду, а й помітно, що Арсеній Петрович планує йти далі.

Всім відомі плітки про те, що це скликання парламенту не буде особливо довгостроковими, є також певні побоювання на рахунок того, що у нас будуть ще одні дострокові президентські вибори.

Ось Арсеній Петрович і використовує цю ситуацію і вже готує собі трамплін на майбутню президентську кампанію », – заявила експерт.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів