Як бачимо, фракція Яценюка найбільше боїться інавгурації Зеленського, точніше можливого розпуску ВР.

Про це пише політолог Микола Томенко. Подаємо його слова в оригіналі. 

Саме тому їхній керівник регламентного комітету досі не провів засідання щодо цього, а фракція робить все, щоб інавгурація відбулася не 19, а 28 травня.

Нагадаємо, що минулого тижня в парламенті мали відбуватися засідання комітетів. Жодного засідання не відбулося, в тому числі й очолюваного нарфронтівцем Павлом Пинзеником регламентного комітету, який мав розглянути зареєстровані проекти постанов щодо дати інавгурації Зеленського.

Тепер, як кажуть очільники Верховної Ради, щоб не було навіть теоретичної можливості розпуску, інавгурацію потрібно провести після 27 травня. Тому регламентний комітет розгляне питання інавгурації в кращому випадку в середу після обіду, тож для Верховної Ради залишиться лише один день для розгляду перед черговою перервою в роботі депутатів.

Очевидно, що Верховна Рада намагається зробити все, щоб найближчою датою інавгурації стало 28 травня, оскільки рейтинг партії Яценюка-Парубія нині знаходиться у межах статистичної похибки.

Ідея підвісити країну через страх втратити недоторканність та мандат – це явна ознака політичної імпотентності нинішнього складу Верховної Ради, – зазначає політолог.

Додамо, що в середу о 15:00 регламентний комітет ВР збереться на планове засідання, де розглядатимуть усі подані альтернативні постанови щодо призначення терміну інавгурації. Зараз таких є з п’ять. Було б логічно, якби парламент у четвер таки визначився з датою інавгурації, адже це питання уже набуло надто великого резонансу.

Про це у кулуарах парламенту розповів народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВР Павло Пинзеник.

«Це призводить до того, що продовжується реєстрація таких альтернативних постанов. Зараз їх уже не менш як п’ять. З іншого боку, маємо ситуацію, коли будь-яке зволікання з розглядом таких проектів постанов однозначно сприйматиметься, як якась політична гра. Я категорично не бажав би бути втягненим у будь-яке обговорення політичних інтриг чи скандалів, пов’язаних з датою інавгурації», – зізнався Пинзеник. 

Водночас він розповів: якщо жодна постанова не набере достатньої кількості голосів, за регламентом, Голова ВР може сам призначити дату інавгурації, консультуючись з новообраним президентом.

«З іншого боку – можливе внесення ще якоїсь альтернативної постанови за ініціативою політичних сил, які володіють більш як 226 голосами у ВР. Я допускаю обидва варіанти», – зазначив Пинзеник.