яценючок

Арсеній Яценюк – особа, яка не потребує представлення на політичній арені та серед звичайних людей. Він потрапляв у чимало різних ситуацій, проте остання відбилася на його іміджі найбільше. Про звинувачення у корупції Гордієнком ще досі гуде вся мережа Інтернет. Що ж думають з цього приводу ЗМІ та українці? Про це та деталі корупційних заяв читайте далі.

Почнемо з політичних амбіцій вищезгаданої персони.
Арсеній Петрович – людина амбітна. У досить юному віці він увійшов в бізнес, а потім – у владу. Сам себе він називає молодим консерватором. 
Але, як каже Арсеній Петрович, у нього немає залежності від влади:  інстинкт самозбереження створює імунітет від хвороби владою. Перш ніж сісти в якесь крісло, варто задуматися, як будеш з нього вставати (Галицькі контракти, 11 серпня 2006). 
Навесні 2006 року Арсеній Яценюк розглядався в числі кандидатів на пост глави уряду від помаранчевої коаліції. 
Арсеній Петрович каже, що набагато затишніше почуває себе у виконавчій владі: мене, як людину практичну, все-таки більше влаштовувала б виконавча влада, але все може статися (Mignews, 19 листопада 2007 г.).
На питання, чи готовий він стати прем'єр-міністром, Яценюк відповідає: у мене є одна важлива але: мені 33 роки. Ну, куди мені поспішати? .. Нехай попрацюють інші, а я років через десять прийду (Фокус, 27 серпня 2007). 
Треба думати, теж саме він міг би повторити в тому випадку, якби його запитали про президентські амбіції.
Судячи з фраз, викинутих колись прямо до недурних ЗМІ, можна зробити висновки, що Арсеній Петрович часом забуває, про що говорить, а часом – передбачає своє майбутнє.

Захоплення дозволені та незаконні

Як каже Прем`єр-міністр, його основне хобі – водити машину. Любить потягати залізо, займається на біговій доріжці. Ходить в зал два рази на тиждень. Любить постріляти. У Яценюка є особиста зброя – кілька пістолетів і рушниць. Збирає монети. Відпочиває в Криму. Вірніше, відпочивав. І мабуть, вирішив компенсувати відсутність улюбленого виду відпочинку не зовсім праведним шляхом. Бо, судячи з заяв вже екс-глави Держфінінспекції, Арсеній полюбляє займатися корупцією. Найактивніше це "хобі" засвітилося під час траншів від МВФ. Принаймні, так вважає Микола Гордієнко, тепер звичайний українець.

Передісторія та суть конфлікту:

19 березня поточного року Голова Держфінінспекції Микола Гордієнко доповів у Верховній Раді про те, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк відсторонив його від обов’язків після того, як інспекція почала займатись розслідуванням корупції в нинішньому уряді

«Корупційні схеми в Україні очолює уряд Яценюка», – заявив Гордієнко.

За його словами, корупційні схеми були знайдені у процесі приватизації «Укртелекому». У звіті Гордієнка, який опублікувало hromadske.tv, відзначається, що згадані порушення на мільярди.

Того ж дня Гордієнко попросив Шокіна провести "Шокінотерапію" і для Прем`єр-міністра.І тут починаються ігри в "хто-кого". Уряд просить правоохоронців розслідувати, чи не було корупційної складової при призначенні сина Гордієнко Олександра прокурором Солом'янського району Києва.

Кабінет міністрів звинувачує відстороненого від виконання обов'язків керівника Державної фінансової інспекції Миколи Гордієнка в подачі неправдивої інформації в декларації про доходи. Про це на брифінгу сказала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

А найдивнішим є те, що мова йде про декларацію 2013 року, тобто дивним чином, минулоріч, на неї закрили очі, а цього року вирішили провести бюрократичну зачистку. Це один із багатьох випадків, коли люстрація зіграла на руку високопосавдям. Щоправда цього разу посада є досить гучною.

Отже, що відбувається далі. "Шокінотерапія" відміняється, оскільки 8 квітня заступник генпрокурора Володимир Гузирь заявив, що ГПУ не бачить причини перевіряти Яценюка та інших представників уряду. В той же час колишній голова Держфінінспекції Микола Гордієнко допитаний Генпрокуратурою як свідок.

І тут раптово, 10 квітня, Гройсман заявляє, що Арсенія Петровича однозначно повинні перевірити, оскільки інакше держава так і залишиться корумпованою. Мало того, йде мова про створення спеціальної комісії, яка займеться копирсанням у брудній білизні високопосадовців.
Потім спікер Ради доручив комітетам невідкладно затвердити склад робочої групи та провести розслідування, після чого ознайомити всіх з результатами перевірок фактів зловживань у Кабміні. Разом з тим, робоча група повинна буде надати правову оцінку правопорушень і в письмовому звіті подати їх у парламент до 7 травня.

До речі, таке рішення депутати підтримали всього лише з 4 разу. Бояться чи просто не зацікавлені в очищенні від шкідливих для народу звичок? Мало хто знає напевне.

 

А поки йдуть розслідування, балачки також йдуть і не лише на кухнях українців та кулуарах ВР. 

24 квітня депутат Сергій Рудик вирішив напряму спитати Арсенія Петровича щодо його відставки. На що Прем`єр-міністр відповів, як завше, креативно: "«Шановний народний депутат, візьміть листочок і ручку та запишіть, щоб ви не забули – ви мене ніколи не зіб'єте з того шляху, на який я став. Ми змінимо країну, проведемо реформи, зробимо все, що пообіцяли 15 місяців тому. 15 місяців тому я взяв відповідальність за долю країни в свої руки і я цю відповідальність буду гордо нести».
На що Рудик чесно запитав, а до чого тут люди?
Мабуть, в цей момент рівень креативності зашкалив, оскільки Яценюк відповів лаконічно і по-районному: "Гуляй!"

Цікаво, а якщо Рудик продовжуватиме в тому ж дусі, чи може і він підпасти під люстрацію?

Чи будуть ще випадки, коли хтось зуміє кинути гостре слівце в бік вищезгаданої особи і чи не поплатиться він за сказане, читайте на Корупція.інфо

Ми з уважністю стежимо за розвитком подій у ВР і готові першими подавати Вам цікаве та актуальне.