Блок Петра Порошенко і "Народний Фронт" досягли коаліційної угоди щодо принципів формування Кабміну і керівництва Верховної Ради. Всупереч очікуванням, квотного розподілу посад в уряді не буде. Прем'єром залишається Арсеній Яценюк, і він сформує уряд "під себе". 

Яценюк взяв на себе зобов'язання спочатку провести серйозну реформу Кабінету міністрів, зменшити кількість міністерств, скасувати посади віце-прем'єрів, на наступному етапі – провести серйозні зміни в економіці. За Блоком Петра Порошенко залишаються контрольні інститути влади. 

Читати: “Самопоміч” візьме участь у формуванні коаліції за певних умов

Спікером парламенту стає Володимир Гройсман, відповідно – він же буде лідером більшості. 
Одночасно відразу кілька джерел підтвердили, що сторони "практично досягли угоди" з приводу принципів формування коаліції, і залишаються тільки "незначні деталі". 

Також з'явилася інформація, що президентський "Блок Петра Порошенко" і прем'єрський "Народний фронт" досягли домовленості про формування коаліції за результатами виборів до Верховної Ради, згідно з якою Арсеній Яценюк, швидше за все, збереже за собою крісло прем'єра.

Нагадаємо, за словами заступника глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, більшу частину угоди про коаліцію в новообраній Верховній Раді складають домовленості про реформи. 

Вчора керівник виборчого штабу "Блоку Петра Порошенко" Віталій Ковальчук заявив, що на посаду прем'єр-міністра України претендують як мінімум два кандидати.

 

Джерело: Обозреватель